Női EL: ezúttal sem bírtunk a csehekkel

Archív

A magyar női röplabda-válogatott 3:0-ra kikapott a házigazda cseh csapattól az Arany Európa Liga negyedik fordulójában, szerdán Prágában.

NŐI ARANY EURÓPA LIGA, 4. FORDULÓ:
Csehország–Magyarország 3:0 (21, 21, 20)
Prága. V: Miklosic (szlovén), Kralovic (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Török 15, Pekárik 7, Vezsenyi 8, Kiss G. 15, Bodovics 2, Bagyinka. Csere: Tóth F. (liberó), Gyimes 1, Bleicher 1, Szűcs K. Szövetségi kapitány: Jakub Gluszak
CSEHORSZÁG: Kossanyiova 9, Trnkova 8, Orvosova 20, Hodanova 10, Simanova 9, Valkova 1. Csere: Dostalova (liberó), Bajusz. Szövetségi kapitány: Jannisz Atanaszopulosz
Jakub Gluszak:
– A mai meccsen az elsődleges cél az volt, hogy jobban játszunk, mint az előző csehek elleni találkozón. Ez sikerült, így nem vagyok elégedetlen. A riválisunk előrébb tart, mint a mi jelenlegi csapatunk, de holnap a fehéroroszok ellen fontos találkozó vár ránk, szeretnénk a mai energiát és hozzáállást átmenteni akkorra is. Meccsről meccsre látszik a fejlődés a csapaton, és ez volt a sorozat előtt az alapvető célkitűzés.

A csoport állása: 1. Csehország 12 pont, 2. Horvátország 6, 3. Fehéroroszország 4, 4. Magyarország 2

A magyarok szövetségi kapitánya, a lengyel Jakub Gluszak a fárasztó első három nap után hétfőre teljes szabadnapot adott a csapatnak, míg kedden egy edzéssel készült a válogatott a csoportkör második tornájára. A lányok a hétfőt szinte kivétel nélkül prágai városnézéssel töltötték, és kedden is többen voltak, akik a hotel helyett a történelmi óváros szépségeit választották.
Szerdán aztán már minden visszaállt a „szokásos” kerékvágásba, a délelőtti edzés után videozás, ebéd, majd csendes pihenő volt a program.
Gluszak ezúttal is az eddigiektől eltérő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat, amibe bekerült Pekárik Eszter. Szélen Török Kata és Kiss Gréta szerepelt.
Jól kezdtük az összecsapást, több jó szervával is zavarba tudtuk hozni az öt nap alatt negyedik meccsüket játszó, veretlenül csoportelső házigazdákat, akik azt a szívességet is megtették a mieinknek, hogy több támadásukba is belehibáztak (8:5). A folytatásban a
csehek rendezték soraikat, így az eredményes magyar támadójáték ellenére is egyenlítettek (15:15). A hazaiak átvették a vezetést is, de amikor Pekárik, majd Török is eredményes volt, szövetségi kapitányuk időt kért (18:17). A mieink ennek ellenére növelni tudták fórjukat (20:17), de az újabb cseh időkérést sorozatban négy hazai pont és két magyar játékmegszakítás követte (20:21). A hajrában sem sikerült újítani, így a csehek kerültek előnybe.
A második szettben is remekül rajtoltak a mieink, Török rendkívül hatékonyan támadott, de amikor a találkozó addigi leghosszabb labdamenete cseh pontszerzéssel ért véget, Gluszak látta el tanácsokkal övéit (9:11). Egyre több hiba csúszott a magyarok játékába, amit a csehek könyörtelenül ki is használtak, így a szövetségi kapitány feladócserével próbálkozott: Bagyinka Fannit Bleicher Réka váltotta (14:19). Pekárik, Kiss, majd Török is pontot szerzett, így zárkóztunk a riválisra (18:20), de fordítani nem sikerült.
A harmadik felvonásra maradt Bleicher, de Gluszaknak egy cseh centertámadás után, a hetedik labdamenetet követően máris időt kellett kérnie (1:6). Ezt követően épp a mieink feladója blokkolt, majd Kisst, Törököt és Vezsenyi Adriennt is kihagyhatatlan helyzetbe hozta, így közelebb tudtunk zárkózni (7:10). A következő labdamenetekben ismét a csehek akarata érvényesült (11:16), de a csereként beálló Gyimes Zsófia nyitásaival még egyszer sikerült háromra csökkenteni a különbséget (18:21). A mieink szépen küzdöttek az utolsó pontig, de a hazaiak megőrizték veretlenségüket.
A nemzeti csapatnak csütörtökön 16.00-tól a fehéroroszok lesznek az ellenfelei, míg az Arany Európa Liga a horvátok elleni találkozóval zárul pénteken, 17 órai kezdettel.