Nehéz helyzetbe hozta a Vegyész a címvédő PSE-t a kupában

Archív

Két férfi Magyar Kupa mérkőzést játszottak le szerdán. A fináléba kerülésért a Vegyész a címvédő Pénzügyőrt fogadta és győzte le 3:1-re, azaz a fővárosiak a legjobb esetben is csak aranyszettben harcolhatják ki a döntőbe jutást a visszavágón. A MAFC és a Kecskemét még a negyeddöntő első meccsét játszotta, s a tavalyi finalista kecskemétiek a fővárosban győztek 3:1-re.

Férfi Magyar Kupa elődöntő:
Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr 3:1 (20, –23, 15, 25)
Kazincbarcika. V: Jámbor, Csizmarik.
VRCK: Ciupa 9, Juhász 11, Árva 18, Mineiro 21, Mihalj 9, Páez 1. Csere: Dudás (liberó), Csizmadia, Péter M. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
PSE: Rása 8, Magyar, Reffatti 13, Pedrao 7, Kovács Z. 15, Kiss D. 5. Csere: Feliciano (liberó), Solti, Tordai 4, Szabó V. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Toronyai Miklós együttese, akárcsak egy héttel ezelőtt, ezúttal is jól kezdett és Árva Milán vezérletével tartani is tudta előnyét. Kétszer a PSE felkapaszkodott mínusz kettőre, de gyorsan visszaállt a négypontos különbség, és végül öt lett közte (25:20).

A térfélcserét követően a Vegyész lendülete megmaradt, azonban lassacskán Kovács Zoltánék is játékba lendültek. Állandósult a Pénzügyőr hárompontos előnye, és bár a VRCK közel volt az egyenlítéshez, végül a legminimálisabb különbséggel ugyan, de lemaradt a második szettről (23:25).

Mineiro az első két játszmában hat pontot szerzett összesen, míg a harmadikban kilencet, és itt még az is belefért, hogy az addig játszmánként rengeteg labdát kapó Árva kicsit pihenjen, hiszen az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. Jókay Zoltán cserékkel próbálta meg övéit felrázni, ami nem feltétlen sikerült (25:15), de a negyedik felvonásra Tordai Ábelnek szavazott bizalmat Kiss Dániel helyett.

A fiatal budapesti játékos jól szállt be a meccsbe, és a Pénzügyőr el is húzott. Dudás Tamásék azonban felkapaszkodtak, hogy aztán pillanatok alatt újra öt pont legyen a felek között. A fővárosiak azonban ezzel a lehetőséggel sem éltek, de még mindig örülhettek, amikor 21:24 állt az eredményjelzőn. A vendégek két hibát is vétettek, míg Mineiro beütötte szépen vonalban kettő blokk mellett/között, majd egy hosszú PSE-ütés után véget ért az 1 óra 45 perces találkozó (27:25).

Toronyai Miklós:
– Megint jól kezdtük a mérkőzést, és örültem, hogy a csapatom maximálisan odatette magát. Nem mindig játszottunk jól, de a végén most mi voltunk a pontosabbak, és végig harcoltunk. Most nem a koncentrációval volt baj a második szettben, hanem egyszerűen görcsössé váltunk. A negyedikben egyet kértem a fiúktól: csak a következő labdamenetre figyeljenek, és együtt húzzák előre egymást. Most átléptük az árnyékunkat, és ez erőt kell, hogy adjon a folytatásra.
Jókay Zoltán: – A játék képe alapján teljesen megérdemelten nyert a Barcika, mert amikor volt esélyünk játszmát nyerni, akkor is őket segítettük. Sajnos csapatszinten voltunk nagyon gyengék. A következő mérkőzésre is felkészülünk, és remélem, hogy aranyjátszmában fog eldőlni a továbbjutás sorsa.

Negyeddöntő:
MAFC-BME – Kecskemét 1:3 (–23, –23, 19, –20)
Folyondár utca. V: Tillmann, Adler.
MAFC: Vaszilev 14, Szabó Balázs 6, Csoma 18, Georgiev 19, Eke 7, Dimitrov 4. Csere: Bene (liberó), Benkő. Vezetőedző: Nagy Péter.
KRC: Kaszap 4, Krupánszki 2, Rabeka 17, Argilagos 16, Gebhardt N. 13, Nagy J. 5. Csere: Deák (liberó), Kandulinski 9. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Nagy Péter:
– Az első szettben a 8 nyitásrontásunk megpecsételte a sorsunkat. A Kecskemét nagyon jól játszott, ennyi hibát nem engedhetünk meg magunknak egy ilyen mérkőzésen. Helyenként sikerült visszajönnünk a játékba, de a végjátékban rendszeresen kapkodó hibákat vétettünk.