MVM Magyar Kupa: a Békéscsaba is az elődöntőben

Archív

Magabiztos sikerrel, kettős győzelemmel jutott az MVM Női Magyar Kupa elődöntőjébe a Swietelsky-Békéscsaba, miután a visszavágón is 3:0-ra nyert az MTK Budapest ellen. Ellenfelük a fináléba kerülésért a Vasas Óbuda és az 1. MCM-Diamant Kaposvár párharcának győztese lesz, amelynek visszavágóját vasárnap játsszák.

MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:
Swietelsky-Békéscsaba – MTK Budapest 3:0 (14, 17, 11)
Békéscsaba, 1100 néző. V: Jámbor, Tillmann.
Békéscsaba: Kornyijenko 6, Glemboczki 9, Zólyomi 6, Drpa 17, Kliszura 6, Strunjak 6. Csere: Molcsányi (liberó), Karhu 4. Vezetőedző: Tóth Gábor.
MTK: Tatár 5, Kilyénfalvi 7, Windisch 8, Sziládi 2, Borsos 1, Boskó. Csere: Szalai, Weidemann (liberók), Giommarini 5, Berkó, Petri, Spaethling, Varga B. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Tóth Gábor:
– Nagyon örülök, hogy bejutottunk a legjobb négy közé a Magyar Kupában. Ezúton szeretnék kellemes ünnepeket kívánni szimpatizánsainknak!
Leiszt Máté: – Gratulálok a Békéscsabának, megérdemelten jutottak tovább, sok sikert kívánok nekik az MVM Magyar Kupa további küzdelmeiben. Nagyon küzdöttek lányaink ezen a mérkőzésen, több olyan játékelem is volt, amiben láttam a javulást, ám minden szettben volt egy olyan pont, amibe beleragadtunk és nem tudtunk továbblépni belőle, így sajnos ez okozta a vereséget. Békés karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánok mindenkinek!
Továbbjutott a Swietelsky-Békéscsaba kettős győzelemmel.

Az MVM Női Magyar Kupa elődöntőjének párosítása:
Vasas Óbuda/1. MCM Diamant Kaposvár – Swietelsky-BRSE
Szent Benedek RA – Fatum Nyíregyháza

December 19., vasárnap
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (MVM Női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv