Magyar Kupa: a Finóé lett a bronzérem

Archív

Bár a tavalyi kupaharmadik Vegyész RC Kazincbarcika szerzett vezetést a K&H Férfi Magyar Kupa Döntő bronzmérkőzésén, a Fino Kaposvár ezt követően rendezte a sorait, s előbb egyenlített, majd fordított, végül pedig a győzelmet is megszerezte.

K&H Férfi Magyar Kupa Döntő, bronzmérkőzés:

Vegyész RC Kazincbarcika – Fino Kaposvár 1:3 (15, –18, –21, –15)

Kecskemét, 1000 néző. V: Halász T., Horváth M.

VRCK: Páez 3, Blázsovics 7, Moraes 14, Braga 24, Árva 6, Juhász 4. Csere: Vitko, Dudás (liberó), Efraimidisz 5, Budai, Földes. Vezetőedző: Marek Kardos.

Kaposvár: Keen 3, Bögöly 8, Makarov 10, Kruzskov 28, Horváth K. 12, Nagy J. 5. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár 2, Martinez, Kiss M. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:2, 5:3, 9:6, 12:8, 15:9, 19:11, 24:15. II. játszma: 1:3, 5:3, 6:7, 8:11, 11:11, 12:15, 15:20, 17:24. III. játszma: 1:0, 3:5, 5:10, 7:13, 12:15, 13:19, 18:20, 19:23, 21:24. IV. játszma: 0:2, 3:3, 4:6, 6:10, 8:14, 12:19, 15:24.

Az első négy labdamenetben úgy tűnt, hogy a kaposváriak kapták el jobban a fonalat, azonban 3:1 után hatalmas fordulat következett: sorozatban négy pontot szerzett a Vegyész és innentől kezdve fokozatosan el is húztak. A somogyiak egyszerűen körbelőtték a pályát, míg a barcikaiak halálos pontossággal céloztak, s így végül nagyon simán, 25:15-re nyerték az első felvonást.

A második felvonás kísértetiesen hasonlóan kezdődött, mint az első (3:1 után 3:5), azonban ekkor hirtelen feljavult a Fino támadójátéka, s ennek köszönhetően visszavették a vezetést. 11:11-nél még ugyan sikerült ledolgoznia hárompontos hátrányát a Vegyésznek, azonban ezt követően a kaposváriak húztak el és nyerték ugyancsak elég simán a szettet (18:25).

És a lendület kitartott a harmadik játszmában is: gyorsan elég komoly előnyre tett szert a Kaposvár, amelyet 19:13-ig meg is őrzött. Ekkor azonban sikerült kettőre visszazárkóznia a Vegyésznek, így felcsillant a fordítás reménye. Egy időkérés azonban helyre tette a Finót, amely 24:21-nél három szettlabdához jutott, s amelyet Kruzskov ászával ki is használt (21:25).

És innen már nem volt megállás: a negyedik szettben 3:3 után lépett meg ismét a somogyi csapat – most a kazincbarcikaiak hibáztak sorozatban és végül ezt a felvonást a somogyiak nyerték hasonló arányban, mint az elsőt a Vegyész (15:25). Így a tegnap a Kazincbarcikához szerződő Hollósy Lászlónak – aki ezen a mérkőzésen még csak másodedzőként vett részt – nem jött össze az a bravúr, hogy ugyanabban az évben a női és a férfi kupadöntőn is érmet szerezzen.

Ruben Wolochin: – Elismerésem mindkét csapatnak. Fájdalmas módon veszítettük el az elődöntőt, azóta viszont sokat dolgoztunk és fejlődtünk. Nem kezdtünk jól, még nem szoktuk meg a csarnokot, egyébként is, két jó csapat csatájában normális a megingás, de képesek voltunk javulni fogadásban és támadásban is.

Marek Kardos: – Nagyon jól fogadtunk az első szettben, az első kísérletekből be tudtuk fejezni a támadásainkat, Marcilio Braga nagyon eredményes volt. Nem szerváltunk jól, de voltak lehetőségeink, ám nem tudtuk kihasználni őket. Szerettem volna győzelemmel búcsúzni a csapattól, csakhogy a Kaposvár jobb volt.