Magyar házidöntő az idei Móricz tornán

Archív

November 30. és december 1 között került megrendezésre a XXVI. Nemzetközi Móricz Röplabda Torna, 12 csapat részvételével. A 12 csapat, 8 hazai és 4 külföldi U15-ös gárdából tevődött össze, így az ország egyik legrangosabb utánpótlás rendezvényén mérhették össze tudásukat a csapatok.

A torna a város kiemelt rendezvénye, mert testvérvárosi kapcsolatokon alapszik. A két nap során a csapatok 32 mérkőzést játszottak. Lebonyolítási rend: a csapatok 4×3 csoportokban mérkőztek meg egymással. A csoport elsők kiemeltek lettek, míg a csoport második és harmadik helyezettek keresztjátékot játszottak. A győztesek a negyeddöntőbe jutottak, míg a vesztesek az alsó házban folytatták a játékot. Két helyszínen zajlottak a mérkőzések: a Móricz Zsigmond Általános Iskola és a Kertvárosi Általános Iskola tornatermeiben. A döntőben a házigazda Móricz- Sportcentrum és a Vasas csapata küzdöttek az első helyért. A magas színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a Vasas csapata 2:1 arányban győzedelmeskedett a Móricz-Sportcentrum csapatával szemben.