Magabiztos győzelemmel kezdett a Pénzügyőr a Challenge Kupában

Archív

Lejátszotta első mérkőzését a bajnoki és Magyar Kupa-ezüstérmes Pénzügyőr a Challenge Kupa első fordulójában. A meccset ugyan a vendég Omonia Nicosia kezdte jobban, de a szett közepén fordítani tudott Jókay Zoltán csapata, s onnantól kezdve már kézben tartották a mérkőzést. Ugyan a második szettet is szorosan nyerték a hazaiak, de többnyire akkor is ők vezettek, a harmadik szettben pedig már csak egy csapat volt a pályán. A visszavágót szerda este játsszák, ugyancsak a Kőér utcában.

Férfi Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés:

Pénzügyőr – Omonia Nicosia (ciprusi) 3:0 (19, 23, 15)

Kőér utca, 350 néző. V: Buchar (cseh), Galic (bosnyák)

Pénzügyőr: Rása 7, Magyar 2, Reffatti 6, Flachner D. 6, Kovács Z. 20, Kiss D. 9. Csere: Feliciano Jorge (liberó), Szabó M. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Omonia: Ruiz 10, S. Petrakidisz 2, Henrique Alves 7, De Outeiro Da Silva 8, Aleksziu 6, A. Petrakidisz 2. Csere: Platritisz (liberó). Vezetőedző: Szavvasz Szavva.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 16:15, 21:17. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:20. III. játszma: 8:5, 16:10, 21:13.

Jókay Zoltán: – Nagyon remélem, hogy nem ez a legjobb játékunk, olykor görcsös volt egyik-másik röplabdázóm. Szerencsére Kovács Zoltán stabilan szerezte a pontokat, fontos, hogy volt kire számítanunk támadásban, és a többiek is hozzátették a magukét fogadásban. Nem játszott az átlójuk, így olvashatóbb volt a játékuk. Szerencsére nem nyúlt hosszúra a mérkőzés, így nem okozhat gondot, hogy szerdán másfél-két órát koncentráljunk.

Szavvasz Szavva: – Nehéz meccset játszottunk, nagyon szervezett ellenféllel találkoztunk. Több sérültünk is van, ezért érkeztünk csak tízen, ráadásul közülük is többen nem egészségesek. Ennek ellenére remélem, hogy a visszavágón sikerül jobb eredményt elérnünk.

(nso)

December 11., szerda
18:00 Fino Kaposvár – Groningen (holland; férfi Challenge Kupa 1. forduló)
18:00 Békéscsaba – UTE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)
19:00 Omonia Nicosia (ciprusi) – Pénzügyőr (férfi Challenge Kupa 1. forduló); Tv: eurovolley.tv