Legyőzte a Vasast és üldözi a BRSE-t a Fatum

Archív

Az év utolsó női Extraliga mérkőzésén a Fatum Nyíregyháza a kupagyőztes és bajnoki címvédő Vasas Óbudát fogadta, s győzte le 3:1-re. Németh Szabolcs csapata ezzel a sikerrel egy pontra zárkózott fel az éllovas Swietelsky-BRSE mögé, úgy, hogy a békéscsabaiak egy mérkőzéssel többet játszottak.

Női Extraliga:
Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda 3:1 (22, –21, 20, 14)
Nyíregyháza. V: Adler, Halász E.
FATUM: Najdics 2, Radosová 24, Ortiz 15, Lacombe 12, Vaszileva 11, Pintér 12. Csere: Tóth F. (liberó), Fuchs, Francesco, Varga E., Lászlop. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
VASAS: Kiss G. 3, Strunjak 1, Nogueras 1, Török K. 20, Kalicsanyin 7, Popovic-Gamma 22. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Rieder 1, Fábián, Windisch 2, Takács D. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

A női Extraliga legjobbjai közé tartozó két gárda a nevéhez méltóan, színvonalasan röplabdázott. Az első játszmában sokáig fej fej mellett haladtak a felek, a hazaiaknál eloszlottak a pontok, míg a vendégek Török Kata és főleg Szanja Popovic-Gamma játékára építettek. A Fatum 15:17-nél kért időt, ezután egy kivédekezett akciót két Pintér Andrea-ász követett, később Lacombe Zsófia blokkolta az addig „érinthetetlen” horvátot, a jó védekezése után nagy pontot ütött, majd le is zárta a szettet.

A második játékrész is jó, valamint szoros játékot hozott, de a Vasas folyamatosan előrébb járt egy-két ponttal. A végjáték Popovic-Gammáról szólt, a budapestiek az ő vezetésével egyenlítettek. Folytatódott a színvonalas taktikai csata, hol az egyik, hol a másik csapatnak volt jobb periódusa. A nyíregyháziaknál egyre inkább elkapta a fonalat Nikola Radosová, a játszma vége felé fontos volt Sara Najdic ásza, majd a feladó kétszer is jól szolgálta ki Neira Ortiz Ruizt, aki nem hibázott – a center kilencedik pontja a szett végét jelentette.

A negyedik játszma elején Lacombe egy nagyon hosszú labdamenetet nyert meg sánccal, ezután a Fatum Puero Ricó-i játékosa két centertámadást fejezett be, aztán két ászt nyitott. Tóth Fruzsináék továbbra is jól védekeztek, majd 9:5 után lényegében eldöntötték a meccset: Vaszileva, Pintér és Radosová pontjaival 14:5-re elléptek. Utóbbi a továbbiakban sem lassított, és ez végül sima szettgyőzelmet és a mérkőzés végét hozta.

Németh Szabolcs: – Nagyon örülök a három pontnak, nagyon jól játszottunk. Nehéz volt elemezni a Vasast, mert sokféle felállásban játszanak, de megoldottuk a feladatot. A lányok egész évben fantasztikusan dolgoztak, ennek eredménye az, hogy úgy állunk, ahogy. Köszönöm nekik a munkát, innen folytatjuk januárban.
Jakub Głuszak: – Gratulálok a Nyíregyházának, jobban játszottak nálunk. Vannak problémáink, ma ennyi volt bennünk. Most elmegyünk pihenni, januártól azonban újult erővel térünk majd vissza a munkához. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!