Heroikus küzdelem után azeri siker

Archív

Azerbajdzsán ellen folytatta Európa-bajnoki szereplését női válogatottunk. A mieink végül hatalmas csatában maradtak alul a legutóbbi Eb negyedik helyezettje ellen, a Papp László Budapest Sportarénában.

MAGYARORSZÁG – AZERBAJDZSÁN 0:3 (–21, –15, –22)

Papp László Sportaréna, 2500 néző. V: Ovuka (bosnyák), Kovalcsuk (ukrán).

MAGYARORSZÁG: Pekárik 3, Németh 10, Szakmáry 13, Nagy E., Tálas 2, Sándor 3. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Török 5, Dékány, Gyimes 4, Bleicher, Bokorné Liliom 5. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

AZERBAJDZSÁN: Abdulazimova 5, Rahimova 22, O. Aliyeva 10, Hasanova 12, Yagubova 1, Samadova 8. Csere: B. Aliyeva (liberó), Alishanova, Azimova, Bezsonova, Azizova. Szövetségi kapitány: Giovanni Caprara.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:0, 4:4, 9:5, 9:9, 10:11, 13:11, 13:15, 16:16, 18:21, 19:24. II. játszma: 0:2, 4:8, 7:18, 13:21, 14:24. III. játszma: 1:6, 6:6, 9:8, 12:13, 15:13, 16:18, 18:20, 20:23, 21:24.

Parádésan kezdték a mieink a mérkőzést, különösen Németh Anett, aki egymás után háromszor is eredményes volt. Ugyan Rahimova szerváiból gyorsan egyenlítettek az azeriek, de rövidesen megint négy pont volt a mieink előnye. Igazi blokkháború alakult ki a pályán, nálunk Pekárik, Németh és Szakmáry vette ebből ki a részét, de sajnos az azeriek sem maradtak le és nem csak kiegyenlítettek, de egy pont erejéig a vezetést is átvették. Hullámzott a játék, hol a mieink, hol az azeriek vezettek, sajnos a végén ők, és öt szettlabdájuk is volt, amelyből a másodikat Rahimova be is ütötte (21:25).

Sajnos az azeriek jó szériája a második játszma elején is folytatódott, és gyorsan néggyel is elmentek. Aztán jött Rahimova nyitássorozata és a szett közepén már 11 pont is volt közte. Nem volt jó a nyitásfogadás, így Jan De Brandt cserékkel próbált meg frissíteni, de ez csak arra volt elég, hogy a különbség már ne növekedjen tovább. Nem is nőtt, végül éppen tízzel nyerték ezt a felvonást a vendégek (15:25).

A cserék közül Török Kata és Gyimes Zsófi is maradt a kezdőben, majd rövidesen Liliom Rita is beállt a harmadik játszmára, de ez a szett sem kezdődött jól, mert villámgyorsan elhúztak az azeriek öt ponttal, azonban ekkor magához tért a csapat és ugyanolyan gyorsan ki is egyenlített. Innentől viszont remek meccs kerekedett, a mieink nem csak tartani tudták a lépést, de a vezetést is átvették. A szett közepén sajnos volt egy 1:5-ös sorozat, és végül ez pecsételte meg a sorsunkat, mert ugyan csak kettővel vették át a vezetést, de a mieink – hiába küzdöttek hősiesen – nem tudták ledolgozni. Három meccslabdájuk is volt az azerieknek, amelyből az elsőt Rahimova még a hálóba szerválta, a másodikat azonban kihasználta (22:25).

Jan De Brandt: – Nem vagyok csalódott, mert egy nagyon jó csapattól kaptunk ki. Az azeriek minden játékelemben jobbak voltak nálunk, de nekünk is voltak nagyon jó periódusaink.

A csoport állása: 1. Hollandia 3 győzelem/9 pont (9:0 szettarány, 3 mérkőzés), 2. Románia 2/6 (6:5, 3), 3. Azerbajdzsán 2/5 (6:5, 3), 4. Horvátország 1/4 (5:7, 3), 5. Magyarország 1/3 (4:6, 3), 6. Észtország 0/0 (2:9, 3)