Férfi Extraliga: négy meccs már biztosan lesz a bronzért

Archív

Egyenlített a Vegyész hazai pályán, a férfi Extraliga bronzpárharcában, miután 3:1-re legyőzte a MAFC-ot. Pedig a nyitó szettet még a vendégek nyerték, de ezt követően a házigazda kazincbarcikaiak egyre simább játszmákban fordítottak.

Férfi Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés:
Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME 3:1 (–21, 22, 19, 14)
Kazincbarcika. V: Horváth M., Szabó P.
VRCK: Mihalj 9, Páez 3, Ciupa 17, Juhász 1, Árva 12, Mineiro 21. Csere: Dudás (liberó), Péter 3, Csizmadia, Budai 1, Bibók. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MAFC: Szabó Balázs 1, Csoma 12, Georgiev 8, Eke 4, Dimitrov 1, Vaszilev 17. Csere: Bene (liberó), Kovács S. 2, Bakóczy, Benkő 3, Szabó Barna. Vezetőedző: Nagy Péter.
Toronyai Miklós:
Az elején mi is lötyögtünk. Azért látszott a játékunk jobbnak, mert mi tudtunk váltani – magasabb hőfokra kapcsoltunk, de ez csak hozzáállásban, küzdésben volt meg. Aztán ezek hozták magukkal a többit is, és azt, hogy minden játékelemben ellenfelünk fölé tudtunk nőni.
Nagy Péter: – Lötyögve nem lehet mérkőzést nyerni!
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Április 10., szombat
13:00 PTE-PEAC – Jászberény (női NB I alsóház)
15:45 LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
18:00 MEAFC-Miskolc – Sümegi RE (férfi NB I alsóház)
19:00 Budaörsi DSE – DSZC Eötvös DSE Derecske (női NB I alsóház)