Férfi EL: Luxemburg sem okozott problémát

Archív

Második meccsén második győzelmét is megszerezte a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Ligában. A mieink ezúttal Luxemburgot győzték le Amstettenben három játszmában.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA:
Magyarország – Luxemburg 3:0 (16, 23, 19)
Amstetten. V: Weickert (német), Milic (osztrák).
MAGYARORSZÁG: Magyar 2, Blázsovics 1, Szabó A. 11, Pesti 13, Horváth K. 13, Gacs 3. Csere: Bozóki, Kiss M. (liberók), Dávid Cs. 10. Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
LUXEMBURG: Braas 6, Laevaert 4, Erpelding 5, Gajin 14, Zuidberg 10, Feit 7. Csere: Glesener, Samuel Marinho Novais (liberók), Hoffmann 2. Szövetségi kapitány: Maurice Van Landeghem.
Koch Róbert:
– A mai mérkőzés célja az volt, hogy stabilan játsszunk végig, ezt meg tudtuk valósítani, aminek nagyon örülünk. Eddig a hullámzás jellemezte a játékunkat, de most végig sikerült a srácoknak koncentrálni, annak ellenére, hogy fáradtság már látszik rajtuk, hiszen régóta úton vagyunk. Örülünk a győzelemnek, gratulálok a fiúknak!

Luxemburgi szervarontással indult a mérkőzés, majd hibák következtek mindkét oldalon, de egy-egy remek magyar villanás után 5:3-mas első etappal kezdtünk. Ezt követően végig tartottuk az 1-2 pontos előnyt, Blázsovics, Horváth és Szabó is szépen termelték a pontokat, 13:9-nél megvolt az első 4 pontos előnyünk. Pesti is átmentette tegnapi remek formáját a mai meccsre, az ütése után 15:10-es állásnál kért először időt a luxemburgi kapitány.  Ez azonban nem zökkentette ki a csapatot, Horváth ászértékű nyitása utána 17:11-es magyar vezetésnél ismét időt kért az ellenfél kapitánya. Szintúgy nem volt ránk hatással az időkérés, egy Szabó blokk után 20:12-vel fordultunk a végjátékra. Aztán Magyar nyitott ászt, 23:14-nél pedig Dávid Csanád lépett pályára Blázsovics helyén. Végül a második szettlabdánkat sikerült értékesítenie Horváth Kristófnak. (25:16)

A második szettet abban a felállásban kezdtük, ahogy az elsőt befejeztük. 3:1-es előnnyel kezdett Luxemburg, három Dávid pont után azonban sikerült az egyenlítés, majd 4:3-nál át is vettük a vezetést. Közben Kiss Máté is pályára lépett liberó poszton. Fej fej mellett haladtak a csapatok, Magyar ásza és egy rontott luxemburgi támadás után azonban sikerült ellépni, 11:7-re. Pár pontra rendre feljöttek a luxemburgiak, de kiegyenlíteni nem hagytuk őket, amikor kellett jött egy-egy remek magyar megoldás. Horváth ütése után 20:16-tal fordultunk az utolsó pontokra. Pesti és Dávid is kihasználta erőfölényét, 22:18 ide. 3 luxemburgi pont után volt egy kis ok az izgalomra, de 22:21-nél sikerült ellépni, így 24:21-nél kikérte idejét Luxemburg. Hatásos volt a taktika, feljött az ellenfél, 24:23-nál ezúttal Koch Róbert kért először időt a mérkőzés során, meg is lett a hatása, ismét Horváth hozta a szettpontot. (25:23)

Úgy indult a harmadik szett, ahogy a második véget ért, Horváth Kristóf volt eredményes. A folytatásban leginkább Pesti termelte a pontokat, majd Dávid is bombázott, 6:2-nél vette vissza nyitást Luxemburg. Pár jó megoldást követően a felzárkózott az ellenfél 8:6-ra, de Horváth és Pesti megoldásait követően nem tudtak közelebb lépni. Dávid ütését követően 12:8-nál ismét időt kértek a luxemburgiak, közelebb azonban nem tudtak kerülni, tartottunk a szett közepén a 3-4 pontos előnyt. 18:13-as vezetésnél második idejét is kikérte a luxemburgi kapitány. Megrázta magát a luxemburgi csapat, zsinórban 3 pontot szereztek és 18:16-ra jöttek fel, de egy hibát és egy Szabó blokkot követően ismét beállt a 4 pontos különbség, 20:16-tal fordultunk a mérkőzés végére. Horváth hátsó soros bombájával jutottunk meccslabdához, amit rögtön Dávid Csanád értékesített egy ásszal. (25:19)

A csoport másik mérkőzésén: Ausztria–Horvátország 2:3 (23, –21, –16, 20, –10)
A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 5 pont (6:2 szettarány), Horvátország 5 (6:3), 3. Ausztria 2 (4:6), 4. Luxemburg 0 (1:6)