Férfi EL: csoportgyőztesként utazhat válogatottunk a négyes döntőre

Archív

Utolsó csoportmérkőzését megnyerve csoportgyőztesként zárt a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Ligában. A mieink a házigazda Luxemburgot győzték le 3:0-ra, s mivel a csoport másik meccsén az osztrákok öt szettben verték a horvátokat, ezért a mieink az első helyen fejezték be a csoportküzdelmeket és várhatóan Dániával játszanak majd a jövő szombati elődöntőben.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA:
Luxemburg – Magyarország 0:3 (–20, –16, –22)
Luxembourg. V: Khuc (belga), Lecourt (francia).
MAGYARORSZÁG: Keen 2, Blázsovics 11, Szabó A. 7, Pesti 14, Horváth K. 6, Nagy J. 6. Csere: Bozóki, Kiss M. (liberó). Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
LUXEMBURG: Laevaert 7, Feit 5, Gajin 7, Zuidberg 14, Erpelding 4, Braas 4. Csere: Samuel Marinho Novais, Glesener (liberók), Esselin, Simao Marinho Novais. Szövetségi kapitány: Pompiliu Dascalu.
Koch Róbert:
– Sikerült ismételten pozitívan zárnunk ezt a hétvégét és természetesen örülök a fiúk sikerének. A csoport leggyengébb csapatával játszottunk, de éppen ezért nekünk a mai meccs eredménye volt fontos. Az osztrák–horvát meccs után kiderült, hogy nekünk ma elég két játszmát megnyerni a csoportelsőséghez és ez sikerült is. Büszke vagyok a fiúkra, jövő héten pedig utazunk Észak-Macedóniába a négyes döntőre, a lebonyolítási rendszert még nem tudjuk, de miután csoportgyőztesek lettünk, így várhatóan Dániával fogunk összecsapni a döntőbe kerülésért. Nehéz az esélyeket latolgatni, mert abban a csoportban is születtek érdekes eredmények, de mindenképpen jobban örülök nekik, mint a macedónoknak. Azt pedig nagyon remélem, hogy ugyanott folytatjuk majd a jövő héten, ahol most abbahagytuk.

Közvetlenül a Magyarország – Luxemburg mérkőzés előtt került megrendezésre a csoport másik mérkőzése a horvát-osztrák párharc, amit 5 szettben sikerült megnyernie Ausztriának. Ennek az eredménynek a fényében úgy léphetett pályára a csapat, hogy siker esetén csoportelsőként utazhatnak Szkopjébe a négyes döntőre.

Nyitásrontásokkal kezdődött a mérkőzés, majd egy Pesti-bomba hozta az első akciópontot. Ezután pár ponttal ellépett az ellenfél és tartotta is a szett elején, 10:10-nél sikerült egyenlíteni Nagy József blokkjával, majd rögtön Horváth Kristóf pontjával át is vettük a vezetést, aminek hatására a luxemburgi vezetés kikérte első idejét. Látszott a fáradtság a csapatokon a torna végére, sok hibát vétett mindkét fél. 15:15-ös állásnál Szabó Alpár volt egymás után kétszer is eredményes, ami adott egy kis lendületet a csapatnak és sikerült egy kis előnyre szert tenni, amit meg is tartottunk, 20:17-nél fordultunk a szett végére, amit könnyedén sikerült is behúzni. (25:20)

Luxemburgi pontokkal indult a második játékrész de hamar sikerült egyenlíteni majd átvenni a vezetést. Leginkább Horváth szállította a pontokat, Keen áttett labdája után pedig már 10:6-ot mutatott az eredményjelző. A szett közepén is maradt a több pontos különbség, bár a luxemburgiak nagyot küzdöttek hazai közönségük támogatásával, hogy közelebb férkőzzenek hozzánk. Ez nem sikerült azonban, Nagy blokkjával már 17:12 volt javunkra, amikor magához rendelte csapatat a luxemburgi kapitány. Tartottuk ez után is az előnyt, Pesti és Horváth is szórta a pontokat, közben pedig Kiss Máté érkezett a pályára liberó poszton. A szett végét ismét remek játékkal hoztuk, Blázsovics értékesítette az első szettlabdát. (25:16)

Nem kezdtük jól a harmadik szettet, több hibát is vétettünk, és Luxemburg is felszívta magát, 8:5-re mentek el az elején. Nem sikerült közelebb zárkózni a folytatásban sem, maradt a 2-3 pontos különbség. 14:11-nél Koch Róbert kért időt, aminek hatására sikerült is rendezni a sorokat, zsinórban 8(!) magyar pont és Horváth Kristóf nyitásai után 19:14-es állásnál vártuk a végét. 2 pontra zárkóztak a luxemburgiak a játékrész végére, de Blázsovics, Horváth és Pesti hozták a pontokat a végén, végül miénk lett a szett és meccs is. (25:22)

Ezzel a győzelemmel pedig csoportelsőként várhatja a jövő heti négyes döntőt a válogatott, ahol a második csoport második helyezettjével fog találkozni. Az, hogy Macedóniával vagy Dániával találkozunk az elődöntőben a holnapi mérkőzések során dől el.