Férfi EL: a horvátokat is legyőztük – élen a válogatott

Archív

Harmadik meccsén is győzött a magyar férfi röplabda-válogatott az Ezüst Európa Ligában. A mieink ezúttal az Európa-bajnoki résztvevő Horvátországot győzték le az ausztriai Amstettenben 3:1-re. Folytatás a jövő hétvégén Luxemburgban.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA:
Magyarország – Horvátország 3:1 (19, –21, 22, 20)
Amstetten. V: Milic (osztrák), Weickert (német).
MAGYARORSZÁG: Keen 1, Horváth K. 6, Szabó A. 4, Pádár 24, Gergye 11, Nagy J. 7. Csere: Bozóki (liberó), Blázsovics 11. Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
HORVÁTORSZÁG: Nikacevic 4, Bakonji 6, Sestan 13, Dukic 3, Mitrasinovic 5, Sedlacek 16. Csere: Saracevic, Pervan (liberók), Brcic 2, Andric 3, Marelic 1, Zeljkovic 1. Szövetségi kapitány: Emanuele Zanini.
Koch Róbert:
– Külön öröm számunkra, hogy sikerült egy Eb-résztvevő csapatot legyőzni. Két fáradt csapat lépett pályára, de szerencsére nálunk Pádár Krisztián ismét játékra jelentkezett és ez sokat számított. A taktikát betartottuk, s bár a nyitásainkba valamivel több hiba csúszott, de így is elég hatékonyak voltunk és a fontos szituációkban is mi koncentráltunk jobban, és végül is ez döntött a javunkra. Ami az egész hétvégét illeti, három győzelem az három győzelem, ezt nem kell megmagyarázni és ezt a tendenciát szeretnénk majd folytatni a jövő héten is Luxemburgban.

Jól kezdtük a mérkőzést, Pádár és Horváth pontjaival 3:0-s állásnál már Horvátország ki is kérte első idejét. Fel is jött csapata és pár hibát is vétettünk, de Pádár három ászával és Gergye pontjával 10:3-ra húztunk el, amikor már a második idejét is ki kellett kérnie az ellenfél kapitányának.  Ezután rögtön Gergye volt eredményes Pádár nyitása után. Ismét 3 pontra zárkózott az ellenfél pár nagyerejű támadás után, de Nagy centertámadása és egy rontott horvát támadás után 13:6 volt a magyar csapatnak. A játszma folytatásában tartottunk az 5-7 pontos különbséget, Gergye és Pádár termelték a pontokat, és a horvátok is sokat hibáztak, 20:12-nél 8 pontos előnnyel indultunk a végjátékra. Nem adták könnyen a szettet a horvátok, bivalyerős támadásokkal és blokkokkal zárkóztak 22:17-re, amire azonban Horváth adott választ. Pádár juttatta egy block-outtal játszmalabdához először a csapatot, 24:18, majd ugyanígy a második labdát értékesítette is. (25:19)

Horvát ponttal kezdődött a második szett, majd több hibát is vétettünk, de Gergye ejtése és Horváth hátsósoros bombája után sikerült kiegyenlíteni 3:3-ra. Ismét egy jobb horvát periódus következett, amivel átvették a vezetést és tartották is az 1-2 pontos különbséget, hiába volt egy-egy egyéni villanás, látszott a csapaton a fáradtság, sokat hibáztak. 11:8-nál Blázsovics érkezett Horváth helyére. A szett közepén a horvátok végig tartották a 3-4 pontos különbséget, 18:14-es állásnál kért először időt Koch Róbert. Sajnos ennek köszönhetően sem sikerült a ritmusváltás, maradt a 4-5 pontos különbség a végjátékra. A horvátok továbbra is óriási blokkokkal és ütésekkel büntettek, mi pedig továbbra is bele-bele hibáztunk, 23:17-re ment el az ellenfél. Két magyar pont után 23:19-nél a horvát kapitány is kikérte első idejét, ami után rögtön szettlabdához is jutottak. Pádár és Blázsovics még közelebb hozta a csapatot, a harmadik labdát azonban már értékesítették. (21:25)

Egy szépen helyezett Blázsovics vonaltámadással indult a harmadik játszma, amire rögtön jött is egy kíméletlen horvát támadás majd blokk, 2:1 oda. Nagy centertámadásai után sikerült egyenlíteni 3:3, majd 4:4. Egy Sestan ászt követően vezettek újra 2 ponttal a horvátok, 8:6 oda. Pádár és Blázsovics is remekül játszottak és hozták a pontokat, de nem sikerült 2 pontnál közelebb zárkózni. 12:9-nél Pádár kapott sárga lapot reklamálásért Nagy lefújt feladása után, ezt követően pedig Gergye ütött out-ot, időt is kért Koch Róbert. Felszívták magukat a srácok, sorrendben Gergye block-outja, Pádár ásza és Nagy blokkja következett, ami után 13:12-nél Horvátország kért időt. Keen blokkolt ezután, amivel egyenlítettünk, majd a horvátok hibáztak, 14:13-nál vettük vissza a vezetést. 16:14-es magyar vezetésnél második idejét is kikérte a horvát kapitány. Többször egyenlített az ellenfél, de a vezetést nem tudta átvenni, fej fej mellett haladt a két válogatott 20:20-nál érkeztünk el a szett utolsó feléhez. Ekkor egy sokadik horvát nyitásrontás majd, egy másodikra áttett labda következett, 21:21. Blázsovics két pontjával után 23:21-re léptünk el. Pádár ütése után 24:22-nél jutottunk szettlabdához, amit is a remek formában lévő Blázsovics értékesített. (25:22)

2 horvát ponttal indult a negyedik játékrész, de Blázsovics blokk out-ja és ászértékű nyitása után hamar sikerült egyenlíteni, 2:2. Szabó ásza, majd egy horvát támadásrontás után 6:4-es magyar vezetésnél időt kért a horvát kapitány. Nem tudott ritmust váltani a csapata, Pádár ütésével először vezettünk 3 ponttal, 8:5 ide. 9:9-nél sikerült Horvátországnak egyenlíteni, de egy rontott horvát és Nagy József sikeres nyitása után 12:9-re léptünk el, 15:10-nél pedig már második idejét is kikérte az ellenfél kapitánya. Szerencsére nem zavarta megy a magyar csapatot Pádár sorozatban 3 bombája után 18:11! Közelebb zárkóztak ugyan a horvátok, de 20:14-nél, kényelmes előnnyel várhattuk a végét. Pádár bombázott ismét, és Szabó blokkolt nagyot, 23:16. Zsinórban 3 ponttal válaszolt a horvát csapat, így 23:19-nél Koch Róbert időt is kért. Blázsovics ütése után meccslabdához jutottunk, amit először még hárított az ellenfél, de Pádár a másodikat már értékesítette! (25:20)

A csoport másik mérkőzésén: Ausztria–Luxemburg 3:0 (19, 22, 21)
A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 8 pont (9:3 szettarány), 2. Horvátország 5 (7:6), 3. Ausztria 5 (7:6), 4. Luxemburg 0 (1:9)