Challenge Kupa: Két szettnyi Pénzügyőr-varázslat

Archív

Óriásit küzdve 0:1-ről fordított, de végül kikapott a Pénzügyőr a jóval esélyesebb portugál Sporting Lisszabontól a férfi Challenge Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

FÉRFI CHALLENGE KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:

PÉNZÜGYŐR SE – SPORTING CLUB LISBOA (portugál) 2:3 (–18, 22, 19, –22, –8)

Szilágyi utca, 300 néző. V: Janakijev (bolgár), Kukasinau (fehérorosz)

PÉNZÜGYŐR: Rása 6, Magyar 5, Reffatti 15, Szabó M. 9, Kovács Z. 19, Kiss D. 16. Csere: Feliciano (liberó), Tordai, Solti, Flachner D. 1. Edző: Jókay Zoltán.

SPORTING: Martins 2, BROWN 15, DENNIS DIAZ 20, SENS 14, Ferreira Costa 11, Barbosa Maia. Csere: Pereira (liberó), Monteiro, Melo 3, Freire Da Purificacao 9, Pombeiro, Lopes Sanches 6. Edző: Gerson Amorim

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:2, 4:6, 6:10, 13:18, 17:20, 18:24. II. játszma: 4:2, 7:4, 8:7, 14:9, 19:16, 21:17, 24:20. III. játszma: 3:0, 7:5, 10:7, 11:10, 15:11, 21:14, 24:17. IV. játszma: 3:0, 5:4, 7:8, 11:10, 16:18, 19:20, 19:22, 21:24. V. játszma: 0:2, 3:4, 4:8, 5:10, 8:14

Nem a magyar csapat számított a párharc esélyesének, de nem volt ez másképpen az előző körben a belga Leuven ellen sem, őket azonban sikerült meglepnie Jókay Zoltán csapatának. Erre készültek most is, és a meccs elején vezettek is, azonban gyorsan fordított a portugál játékost csak mutatóban látott, annál inkább brazil, kanadai, olasz légiósokkal teletűzdelt lisszaboni csapat, s bár a három-négypontos hátrányt a szett végéig sikerült is megtartani, közelebb azonban nem tudtak kerülni.

Hasonlóan kezdődött a második felvonás is, azonban ekkor nem engedte ki az előnyt a kezéből a PSE, hanem öt ponttal is elhúzott. Ráadásul ezúttal sem a közepén, sem a végén nem omlottak össze, s bár csak a harmadik szettlabdát értékesítették, de sikerült kiegyenlíteniük a játszmaarányt. Ezután is folytatódott a Pénzügyőr-varázslat, a harmadik szett elején Magyar Bálint három ásszal kezdett, és nemhogy nem engedte ki a vezetést a kezéből a magyar csapat, de a végén hét ponttal is vezetett. Az utóbbi évek szerény magyar férfieredményeihez szokott közönség is alig akart hinni a szemének, amikor megfordította a meccset a PSE.

Bár a negyedik játszma is 3:0-val kezdődött, ezt követően ez sokkal szorosabbra sikerült: fordított a Sporting és hol az egyik, hol a másik csapat ment egy ponttal. A végjátékra sajnos már inkább ők, ekkor fejben már érezhetően elfáradt a Pénzügyőr, így végül következett az ötödik szett, amelyben már egyértelműen a hosszabb paddal rendelkező portugálok akarata érvényesült, de a magyar csapat teljesítménye előtt így is kalapot kell emelnünk.

Jókay Zoltán: – Jár a gratuláció a srácoknak, mert az első játszma után senki nem gondolta volna, hogy meg tudják fordítani a meccset. Ugyanakkor a negyedik játszma miatt van bennem némi hiányérzet, mert ott a közepén hoztunk néhány rossz döntést, ami végül a győzelmünkbe került. Ott már kicsit elfáradt fejben a csapat, a portugáloknak meg sokkal hosszabb a padja, de úgy gondolom, hogy szégyenkezésre semmi okunk.

Február 26., szerda
18:30 Dunaferr SE–MÁV Előre-Bericap (férfi NB I)
Február 27., csütörtök
19:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport
Február 28., péntek
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika–Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-bronzmérkőzés); Tv: M4 Sport
20:00 Pénzügyőr–HÉP-Kecskemét (férfi Magyar Kupa-döntő); Tv: M4 Sport
19:45 Diósgyőri VTK-FUX–MÁV Előre-Bericap (női NB I)