Budapesten támadt fel a Fino – elmaradt a bajnokavatás a férfiaknál

Archív

A döntő első két mérkőzéséhez hasonlóan a Pénzügyőr hazai pályán hozta a döntő harmadik meccsének első szettjét, ám ezt követően nagyot fordult a világ, talán már elhitték, hogy a következő két szett is ilyen simán meglesz, azonban a vendég Fino az utolsó leheletéig küzdött, és nagy meglepetésre megfordította és megnyerte a találkozót, ezzel kiharcolva a negyedik, kaposvári mérkőzést jövő héten kedden.

Férfi Extraliga döntő, 3. mérkőzés:
LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár 1:3 (20, –23, –22, –15)
Kőér utca. V: Mezőffy, Adler.
PSE: Rása 9, Magyar B. 2, Reffatti 14, Pedro 9, Kovács Z. 14, Kiss D. 4. Csere: Feliciano (liberó), Tordai 3, Szabó V., Szabó M. 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
FINO: Bögöly 6, Ouyachi 12, Melnyikov 12, Horváth K. 17, Makarov 11, Keen 4. Csere: Bozóki Bence (liberó), Kalmár 2, Iván B. 1, Kiss M., Iván G. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Bajnokavatásra készültek a házigazdák, a bajnoki döntő harmadik meccsén, és ennek megfelelően be is kezdtek az első szettben, igaz, olyan sokkal nem is tudtak meglépni. Annyira nem, hogy 9:9-nél egyenlítettek a kaposváriak, igaz, ők meg a vezetést nem tudták átvenni, úgyhogy kisvártatva megint a PSE-nél volt az előny, sőt a játszma közepén már néggyel is vezettek. Ugyan két pontra még fel tudtak zárkózni a vendégek, de a végjáték már a fővárosiakról szólt, akik Kovács Zoltán pontjával értékesítették is második szettlabdájukat (25:20).

Azonban az első részsiker mintha elkényelmesítette volna a hazaiakat, a vendégek pedig jelezni akarták, hogy azért még lenne szavuk ehhez a bajnoki címhez, gyorsan megléptek 4:1-re és nem is adták el az előnyüket, sőt, volt, amikor néggyel is vezettek. A PSE aztán egy pontra rendre fel tudott zárkózni, de egyenlíteni már egyszer sem sikerült. Utoljára a kaposváriak első szettlabdája után volt egy pont a különbség, de aztán Reffatti ütött outot, s ezzel kiegyenlítette a játszmaarányt a Fino (23:25).

Ez pedig meghozta a vendégcsapat kedvét, s bár a harmadik felvonás elején 8:6-ra még a Pénzügyőr vezetett, ezután sorozatban négyszer volt eredményes a Kaposvár, majd a fordítás után nem sokkal már öttel is vezetett, sőt volt 19:12 is. 21:16-nál kezdett el kapaszkodni a PSE, és sikerült is egy pontra visszazárkózniuk, de 24:22-nél megint két szettlabdája volt a vendégeknek, és Iván Bence révén már az elsőt ki is használták (22:25).

Fordított tehát a Kaposvár, amelyik az első két meccsen játszmát sem tudott nyerni. A negyedik szettet pedig 4:0-val, majd 9:1-gyel indították. Rengeteget hibáztak ekkor a hazaiak, gyakorlatilag körbeütötték a pályát, s így esélyük sem volt a felzárkózásra sem. Ezt a játékrészt így nagyon simán, tíz ponttal nyerték a vendégek. Az i-re a pontot a meccs legeredményesebb játékosa, a 17 pontos Horváth Kristóf tette fel (15:25).

Ruben Wolochin:
– Örülünk, hogy felszabadultan tudtunk játszani, és ez győzelmet is ért számunkra.
Jókay Zoltán: – A második szettől kezdve sokat hibáztunk és nem tudtuk élvezni a mérkőzést. Siettettük a játékot. Amikor a Kaposvár még rátett a játékra, mi arra már nem tudtunk válaszolni.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Pénzügyőr javára.

Férfi NB I alsóház:
MEAFC-Miskolc – Sümegi RE 3:0 (21, 24, 24)
Miskolc. V: Varjasi, Árpás.
MEAFC: Kozsla 8, Török P. 1, Kovács Z. B. 20, Berkes 10, Surányi 3, Kapusi 12. Csere: Karóczi (liberó), Kiss P., Busák. Vezetőedző: Bagó László.
SÜMEG: Óhidi Richárd 5, Nagy P. M. 4, Óhidi Roland 4, Miklósi-Sikes 12, Péter 11, Fekete 4. Csere: Szabó P. (liberó), Matyiák 8. Vezetőedző: Holdinger Szilárd.

Női NB I alsóház:
PTE-PEAC – Jászberény 1:3 (21, –16, –18, –20)
Pécs. V: Vigh, Szél.
PTE-PEAC: Duduka 12, Újhelyi 6, Sántosi-Tóth 4, Tóth J. 7, Petőfi 10, Marton 5. Csere: Szerencsés (liberó), Németh T. 1, Pokó 4, Székely, Magyar. Vezetőedző: Horváth Alexandra.
JÁSZBERÉNY: Juhász 9, Berényi 2, Kocsmár 7, Imre 4, Nagy O. 11, Sléder 12. Csere: Mizsei (liberó), Horváth R., Csiki 2, Hajdu 4. Vezetőedző: Deme Gábor.

Budaörsi DSE – DSZC Eötvös DSE Derecske 3:0 (19, 22, 23)
Budaörs. V: Szabó Zs., Sántosi.
BDSE: Horváth P. 8, Orosz 6, Martinez 2, Sziládi 22, Szabó L. 7, Pisák F. 2. Csere: Berkó V. (liberó), Vincze, Merza 1, Pisák L. 1, Hernády. Vezetőedző: Fésüs Irén.
EÖTVÖS: Máté 6, Young 3, Tóth K. 2, Vaida 21, Fehér A. 2, Takács D. O. Csere: Fehérvári (liberó), Béni 2. Vezetőedző: Szombathy András.
Szombathy András: – Érdekes mérkőzés volt. Mindhárom szett elején mi vezettünk, a harmadikban még a végén is, de egy-két hiba mindig közbejött. Játszmáról játszmára több pontot szereztünk, talán a harmadik szett megnyerése izgalmasabbá tehette volna a találkozót. Gratulálok a Budaörsnek!