Miközben a Magyar Röplabda Szövetség az év egyik kiemelt eseményére, a három hét múlva kezdődő CEV Strandröplabda Nemzetek Kupája Döntőjére készül, a magyar strandröplabdázók nemzetközi szinten már javában versenyeznek: párosaink 2026-ban eddig hat érmet szereztek a nemzetközi porondon. Június utolsó hétvégéjén pedig a hazai szezon is kezdetét veszi, ugyanis elrajtol a Telekom Strandröplabda Magyar Bajnokság idei kiírása. Az első fordulónak június 26. és 28. között Nyíregyháza ad otthont.
A verseny első két napján az Aquarius Élmény- és Parkfürdő pályáin mérkőznek meg egymással az ország legjobb párosai, míg a helyosztókra vasárnap már különleges környezetben, Nyíregyháza főterén kerül sor, ahol a nézők testközelből követhetik a bajnokság első érmeinek sorsát.
A férfiaknál több korábbi bajnok és meghatározó páros is homokra lép. Ott lesz a mezőnyben a korábbi OB-győztes Kiss/Bán kettős, a tavaly több fordulóban is diadalmaskodó Kunert/Polgár duó, míg a rutint Meszlényi és Soós képviseli. Az első számú kiemelt az Oláh/Ghazal páros lesz – a kettős néhány hete remek nemzetközi eredményt ért el: a kínai Future-versenyen a kilencedik helyen zártak. Több ismert páros ugyanakkor ezúttal hiányzik majd a mezőnyből: nem indul a Hajós/Stréli páros, a Tari/Niemeier és a Borbély/Bogáncs duó, valamint Dóczi és Veress sem.
A női mezőny élén a tavalyi döntő győztese, a címvédő Vasvári/Vasvári páros várja a küzdelmeket. Szintén érdemes lesz figyelni a tavalyi országos bajnoki bronzérmes Honti-Majoros/Posztós-Szabó kettősre, amely idén a bibinjei MEVZA-tornán a negyedik helyen végzett. A jövő generációját képviseli a Honti-Majoros/Pádár páros, amely a nyíregyházi fordulót követően már az U18-as MEVZA-n és Európa-bajnoki selejtezőn szerepel, majd az U18-as világbajnokságon képviseli hazánkat. A nőknél ugyanakkor nem lesz ott a mezőnyben a tavalyi ezüstérmes Kun/Villám kettős, amely ezen a hétvégén a bridlingtoni Future-versenyen indul.
A Telekom Strandröplabda Magyar Bajnokság első fordulója már a szezon kezdetén izgalmas összecsapásokat és rangos párharcokat ígér. A nyíregyházi nyitányt követően a Telekom Strandröplabda Magyar Bajnokság második fordulóját július 31. és augusztus 2. között Tatán rendezik, míg a szezon csúcspontját jelentő döntőnek augusztus 6. és 9. között a Budapest Garden ad otthont.