Győzelemmel kezdte a MEVZA Szuperkupát a Vasas Óbuda

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Vasas Óbuda a maribori MEVZA Szuperkupán: bár az első szettben szettlabdát is hárítani kellett az osztrák bajnok TI-Axess Volley ellen, utána azonban már magabiztosan röplabdázott a magyar bajnoki címvédő és végül 3:0-ra győzte le ellenfelét. A torna szombaton folytatódik, a Vasas Óbuda ellenfele a horvát OK Dinamo Zagreb együttese lesz

Vasas Óbuda – TI-Axess Volley 3:0 (24, 22, 11)
Maribor, 30 néző. Vezette: Miklosic (szlovén), Simonovic (svájci)
VASAS: Leite, Sillah 10, Papp O. 7, Bannister 17, Glemboczki 6, Fekete F. 11. Csere: Juhár (liberó), Török K. 2, Tóth S., Erőss 4, Rieder, Kiss L.. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
TI Volley: Radulovic 9, Yli-Sissala 10, Lehto 2, Hnatyszyn 12, Oskam 7, Radulovic 9. Csere: Stabentheiner (liberó), Mogg 1, Walter, Beer. Megbízott vezetőedző: Andrea Cestari
Jannisz Atanaszopulosz
: – Idegesen, sokszor nem játszottunk elég türelmesen, emiatt volt, hogy az első szettben rengetegszer leblokkolt bennünket az ellenfél. Az osztrákok igyekeztek a szerváikkal is nyomás alá helyezni minket, a fiataljaink voltak azok, akik többször is kirángattak minket a nehézségekből. Nem baj, hogy voltak gondjaink, mert ebből tudunk a legtöbbet tanulni. Most pihenünk, aztán készülünk a holnapi meccsre, mert egyelőre a horvátokról sem rendelkezünk túl sok információval.

Bannister szerezte az első Vasas-pontot az új szezonban, az osztrákok pedig a magyar bajnok jó nyitásaiból nehezen tudtak támadást építeni (8-4). Kezdetben a Vasas hibái tartották szettben az ellenfelet, majd a rivális egyre inkább felvette az üzemi hőfokot, játékosai jól sáncoltak, így négy-öt pontnál nagyobb különbséget nem tudott kiépíteni a fővárosi együttes (20-15). A hajrában aztán mintha meglepődtek volna a Vasas játékosai attól, hogy az ellenfél is tud röplabdázni, 23-21 után sorozatban három megnyert labdamenettel az osztrákok jutottak először játszmalabdához, de miután ezt hárította, lezárta a felvonást a Vasas Óbuda (26-24, 1-0).

A második szettre Török Kata váltotta Glemboczkit, s bár kezdetben az innsbruckiak vezettek, az egyre inkább belendülő Bannister vezérletével fordított a magyar bajnok (14-11). Jól mezőnyözött a Vasas, s az amerikai légiós mellett Fekete, valamint Sillah is remekül teljesített támadásban, ez pedig elég volt ahhoz, hogy megduplázzák az összetett előnyüket a piros-kékek (25-22, 2-0).

A harmadik játszma Török ászaival indult, s az ellenfél ekkor már jóval többet rontott, mint korábban, Andrea Cesari vezetőedző időkérésekkel próbálta megtörni a rossz sorozatot, játékosai azonban körbeütötték a pályát (12-5). A Vasas előnye a folytatásban is egyre nőtt, így a győzelmet nem fenyegette veszély (25-11, 3-0).

Forrás és fotó: Vasas Óbuda