A fiúk parádés fordítása továbbjutást ér

Archív, Egyéb 2022 előttről

Felemásra sikerült a szombat ifjúsági válogatottjaink számára. A fiúk 0:2-ről fordítottak a horvátok ellen, így biztosan bejutottak az Eb-selejtező második körébe, míg a lányok az elődöntőben vereséget szenvedtek Szlovéniától, így a bronzéremért játszhatnak.

Leány U16-os Eb-selejtező, Púchov (Szlovákia):

Magyarország – Szlovénia 1:3 (–9, –17, 20, –17)

Magyarország: Märcz 1, Radnai 12, Rieder 6, Sinka 7, Olcsváry 6, Regős 7. Csere: Stankovics, Tátrai (liberók), Budai, Flach. Szövetségi edző: Halász Márta.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 7:16, 9:21. II. játszma: 8:6, 11:16, 15:21. III. játszma: 8:7, 16:14, 21:17. IV. játszma: 3:8, 4:16, 11:21.

Halász Márta: – Végre megmutatták a lányok, hogy tudnak egy jó csapat ellen is jól játszani, még ha nem is mi jövünk le a pályáról győztesen. Az ilyen a mérkőzésekből lehet tanulni, építkezni. Holnap a harmadik helyért is bízom benne, hogy ilyen elszántan fogunk felmenni a pályára.

Mérkőzés félősen indult, túlságosan tiszteltük az ellenfelünket, ráadásul éjszaka Kindrusz Doroti belázasodott, így 11 játékossal álltunk fel. Az első szettben mindössze 9 pontra futotta a sok nyitásfogadási hiba miatt. Elforgattuk a csapatot a második szettre, ami meghozta a lányok önbizalmát és elkezdtek felszabadultan röplabdázni. Ez a szett ugyan szintén a szlovénoké lett, de már látszott, hogy nem fogjuk tálcán nyújtani nekik a sima győzelmet. A harmadik szettben óriási küzdelem folyt a pályán. Minden pontért nagy csatát vívtunk. A harmadik játszmát végig mi irányítottuk és most sikerült végre a végjátékban is határozottak lenni, 25-20-ra nyertük a szettet. A negyedik játszma ott folytatódott, ahol abbahagyták a lányok. Egy kétperces labdamenet végén sajnos a szlovénok örülhettek egy szerencsétlen háló érintésnek köszönhetően. Ez visszavett a lendületünkből, mert lassan 10 pontos hátrányba kerültünk. Újra megrázták magukat a magyar lányok és elkezdték a hajrát. Szép lassan zárkóztunk, küzdöttünk, de már nem tudtuk utolérni a szlovénokat.

Fiú U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia)

Magyarország – Horvátország 3:2 (–16, –23, 24, 17, 11)

Magyarország: Nagy D. 8, Quintz 19, Kecskeméti 12, Fenyvesi 18, Kiss B. 5, Tamási. Csere: Sümegi, Szentesi (liberók), Szabó K. 2, Tóth K. 1, Dulcz. Szövetségi edző: Kelemen István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 11:16, 15:21. II. játszma: 7:8, 15:16, 17:21. III. játszma: 8:7, 16:14, 19:21. IV. játszma: 8:5, 16:9, 21:14. V. játszma: 4:5, 10:9, 12:9.

Kelemen István: – A horvátok elleni mérkőzésnek nagyon nagy tétje volt. Itt dőlt el, hogy bent maradunk-e az Európa-bajnoki selejtező sorozatban. Rettentő álmosan kezdett a csapat, a horvátok egyik ütője pedig szó szerint szőnyegbombázást tartott a térfelünkön. Ezt a játszmát nem tudtuk korrigálni. Továbbra is hullámzóan játszottunk, de a végjátékban történő hibák miatt 2:0-ás vezetésre tettek szert a horvátok. A játékosok tartásának köszönhetően a csapat el kezdte játszani azt, amit tud. A döntő játszmában a csapat lelkesedése diadalmaskodott. Nagyon örülök, hogy sikerült hat közé jutnunk.

Alaposan ránk ijesztettek a fiúk, hiszen a horvátok már 2:0-ra is vezettek, s ha nyernek, akkor a mieink nem jutnak be az Eb-selejtező második körébe. Szerencsére a harmadik szett végén egy izgalmas végjátékban győzni tudtak, s ezt követően megfordították a találkozót. Ők vasárnap 11:30-tól Izraellel mérkőznek az ötödik helyért, míg a lányok a bronzéremért lépnek pályára Csehország ellen, 15 órától.