Remekül kezdett, de végül kikapott a PSE a Challenge Kupában

Az első játszmát megnyerte, ezt követően viszont a mérkőzést elveszítette a magyar bajnok és kupagyőztes Pénzügyőr a férfi Challenge Kupa 1. fordulójának első mérkőzésén, az ukrán Podoljani Horodok ellen.

Jókay Zoltán együttese az első szettben nagyszerűen játszott, hatékonyan támadott és alaposan meglepte az ukrán listavezetőt. A második játszmára alaposan megváltozott a játék képe: a világbajnok lengyel játékost is foglalkoztató hazaiak az ukrán válogatott Makszim Drozd vezérletével átgázoltak a magyar csapaton és simán egyenlítettek. A folytatásra összeszedte magát a PSE, és bár a következő két játékrész is a végig vezető hazaiaké lett, a fővárosiak nem vallottak szégyent.

A két csapat szerdán, ugyancsak az ukrán együttes otthonában lejátssza a visszavágót is.

Férfi Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés:
Epicentr-Podoljani Horodok (ukrán) – Pénzügyőr 3:1 (–22, 9, 20, 17)
Horodok, 296 néző. V: Gall (cseh), Ivanov (bolgár)
HORODOK: Didovics 11, Szemenyuk 12, Vijeckij 10, Kisziljuk 17, Drozd 16, Didenko 3. Csere: Brova, Fomin (liberók), Jevsztratov, Tomyn 4. Vezetőedző: Mariusz Sordyl.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 8, Magyar 2, Dávid Cs. 9, Gacs 4, Kovács Z. 13, Kiss D. 4. Csere: Feliciano (liberó), Szabó V., Soares 4, Majoros. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Jókay Zoltán: – Jó meccset játszottunk az ukrán csapattal. Meg tudtuk lepni az első játszmában, igaz, amivel mi fölé kerekedtünk, azt visszakaptuk tőle a második szettben. Az ukránok
határozottabban, keményebben szerváltak, amit aztán végig tudtak vinni az egész találkozón, és ez hozta meg nekik a sikert. A nyitásfogadásainkon még mindenképpen javítanunk kell.

December 8., szerda
17:00 Pénzügyőr – Podoljani Horodok (ukrán), Horodok (férfi Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó)

December 9., csütörtök
18:00 Fatum Nyíregyháza – Conegliano (olasz; női Bajnokok Ligája); Tv: DIGI Sport1

December 10., péntek
19:30 MEAFC-Miskolc – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)

December 11., szombat
14:30 Kistext – Kecskeméti RC; Szilágyi utca (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Budaörsi DSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest/Budaörs – Swietelsky-BRSE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Rákosmente – Pénzügyőr; Szent Margit Gimnázium (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

December 12., vasárnap
17:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 DVTK – Fatum Nyíregyháza (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv