Előnyben a Palota a női osztályozón

Szombaton délután játszották le a női NB I osztályozójának első mérkőzését, az NB I 14. helyén végző Palota, és az NB II Közép-csoportjának élén végző, az NB II-es bajnokok tornáját pedig a harmadik helyen záró PTE-PEAC között.

Már több mint egy hónapja nem játszott tétmérkőzést a rákospalotai csapat, ami meg is látszódott a játékukon az első szettben, mert ezt végül csak kínkeservesen nyerték meg 27:25-re, s a második játszmát is a vendégek kezdték jobban, 7:5-ös vezetésük után azonban hirtelen erőre kapott a Palota, villámgyorsan fordítottak, majd ezt követően magabiztosan nyerték a második és a harmadik szettet is (25:14, 25:15).

Ez azt is jelenti, hogy a jövő pénteki, pécsi visszavágón a PEAC már csak 3:0-s, vagy 3:1-es sikerrel, és az aranyjátszma megnyerésével vívhatja ki az élvonalba jutást, ha azonban a fővárosiak eljutnak két játszma megnyeréséig, akkor megőrzik NB I-es tagságukat, vagy különben nekik kell megnyerniük ehhez az aranyjátszmát.