Nagy csatában búcsúzott a Pénzügyőr a Challenge Kupától

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Bár egy végletekig kiélezett meccsen, de ezúttal is 3:1-es vereséget szenvedett a Pénzügyőr a férfi röplabda Challenge Kupában az ukrán Epicentr-Podolyany Horodok együttesétől, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

Jókay Zoltán csapata a pályaválasztói jogát feladva a visszavágót is idegenben vívta meg az ukrán bajnokságot veretlenül vezető Horodokkal szemben. A szerdai első játszmában – akárcsak egy nappal korábban – a PSE hatalmas csatára késztette a világbajnok lengyel röplabdázót is foglalkoztató ellenfelét, ám hiába vezetett 18:14-re és 22:20-ra is, végül alulmaradt. A második szettben sem adta fel az utolsó szalmaszálba kapaszkodó magyar csapat, amely a válogatott Dávid Csanád nagyszerű teljesítményének köszönhetően kiegyenlített.

A harmadik felvonásban is küzdött a budapesti együttes, amelyben ezúttal Kovács Zoltán volt a fő pontfelelős. A magyarok a hajrára fordulva még vezettek (20:18), ám a hazaiak megfordították a játszmát és nagy csatában kiharcolták a továbbjutást. A negyedik etapban is egyenrangú partnere volt a Hodoroknak a PSE, de – minimális különbséggel – ezt a szettet is az ukránok nyerték.

Férfi Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó:
Pénzügyőr – Epicentr-Podoljani Horodok (ukrán) 1:3 (–23, 20, –25, –23)
Horodok, 220 néző. V: Ivanov (bolgár), Cevik (török)
PÉNZÜGYŐR: Pedro 7, Magyar 7, Dávid Cs. 13, Gacs 11, Kovács Z. 18, Kiss D. 10. Csere: Feliciano (liberó), Soares 3, Szabó V., Solti, Majoros. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
HORODOK: Didovics 5, Szemenyuk 18, Vijeckij, Kisziljuk 18, Drozd 5, Didenko 2. Csere: Brova (liberó), Tomyn 16, Jevsztratov, Szidorenko, Rohozin 2. Vezetőedző: Mariusz Sordyl.
Jókay Zoltán: – Mindenképpen büszkék lehetünk magunkra, hiszen a srácok bizonyították, nem turistaként, hanem játékosként érkeztek Ukrajnába. Az első mérkőzés után rátettünk még egy lapáttal, sokkal jobban összpontosítottunk, a végén pedig egy kicsi hiányzott az aranyszetthez. Ettől függetlenül elégedett vagyok a fiúkkal, a vereséget pedig minél hamarabb el kell felejtenünk, és tovább kell lépnünk!
Továbbjutott a Horodok kettős győzelemmel.

December 9., csütörtök
18:00 Fatum Nyíregyháza – Conegliano (olasz; női Bajnokok Ligája); Tv: DIGI Sport1

December 10., péntek
19:30 MEAFC-Miskolc – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)

December 11., szombat
14:30 Kistext – Kecskeméti RC; Szilágyi utca (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Budaörsi DSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest – Swietelsky-BRSE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Rákosmente – Pénzügyőr; Szent Margit Gimnázium (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

December 12., vasárnap
17:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 DVTK – Fatum Nyíregyháza (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv