Magyar Kupa: kialakult a főtábla mezőnye

Lezárult a Magyar Kupa selejtezője: a nőknél három párharc volt még nyitott, de meglepetés egyiken sem történt, hiszen mindháromban az a csapat jutott tovább, amelyik az első meccset is megnyerte. Az egyetlen férfi meccsen sem volt ez másképpen, az más kérdés, hogy az NB I-es Dág végül kettős győzelemmel búcsúztatta az Extraligás Dunaújvárost.

A hölgyeknél a MÁV Előre a visszavágón is 3:0-ra nyert, a másik két párharcban viszont öt játszma kellett a győzelemhez. Az más kérdés, hogy a továbbjutó kiléte már korábban eldőlt, hiszen Debrecenben a Tatabánya már 2:0-ra vezetett, ezzel a hazai 3:0 után már kiharcolták a főtáblára kerülést, s ezek után Bódis Attila vezetőedző már a cseréknek adott lehetőséget.

Miskolcon a harmadik szett után lett biztos az MVSC továbbjutása, hiszen ők idegenben nyertek 3:0-ra, a visszavágón pedig 2:1-re, de a TFSE juniorcsapata ezután is egyenlített, de az más kérdés, hogy a döntő szett végül a hazaiaké lett, így kettős sikerrel kerültek a főtáblára.

Női Magyar Kupa-selejtező, visszavágó:
Miskolci VSC – TFSE Kék 3:2 (22, –20, 9, –22, 8)
Miskolc, 67. néző. V: Mezei, Halász E.
MVSC: Oczella, Kerepesi, Fülöp, Kelemen, Kovács D., Túróczy, Pálffy. Csere: Nagy F., Demeter (liberók), Braun, Bátori, Tóth Cs., Papp. Vezetőedző: Surányi István.
TFSE KÉK: Gyűrűs, Vízhányó, Hídvégi, Baranyi, Juhász L., Weibel. Csere: Hábetler (liberó), Skornyák, Veszeli. Vezetőedző: Gyurászik Gábor.
Surányi István (MVSC):
– Ma nem sikerült olyan felszabadultan játszani, mint az előző mérkőzésen. Mindenki nagyon akarta győzelmet és ezért kicsit görcsösebben játszottunk. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez és a továbbjutáshoz!
Továbbjutott az MVSC kettős győzelemmel.

MÁV Előre-Bericap – Kispest SE 3:0 (17, 17, 18)
Székesfehérvár, 50 néző. V: Selega, Hegedűs.
MÁV ELŐRE: Kiss A. 9, Karnickaja 19, Bortnyikova 6, Sólyom, Szerencsés-Miklai 22, Szilágyi. Csere: Kovács E. (liberó), Sántosi-Tóth, Csabai 2, Sebestyén 1. Vezetőedző: Jurij Melnyicsuk.
KISPEST SE: Törköly, Lisztes, Szabó K., Dani, Riczkó, Benedek R. Csere: Horváth F. (liberó), , Horváth D., Kőszegi, Lados, Vígh. Vezetőedző: Takács Gergely.
Jurij Melnyicsuk:
– Fontos volt, hogy tudtuk játszani a saját játékunkat és ezzel megszereztük a tovább jutást a második szett megnyerésével. A harmadik szettben lehetőséget biztosítottam a kevesebbet játszó játékosoknak és így sikerült nyernünk 3:0-ra. Gratulálok!
Továbbjutott a MÁV Előre kettős győzelemmel.

Debreceni EAC – Tatabányai RSE 3:2 (–16, –19, 13, 17, 11)
Debrecen, 35 néző. V: Rácz, Villás.
DEAC: Szabó Cs., Borók, Tóth K., Hajdu, Péteri, Mayer. Csere: Turóczi, Molnár P. (liberók), Tóth V., Mátyus, Árvai, Gégény, Gosztola. Vezetőedző: Kuszkó Zsolt.
TRSE:
Sinai, Kocsis, Kiss A., Borbély, Nagy A., Rácz. Csere: Keszthelyi, Csóka (liberók), Metali, Szövérdffy, Kovács G., Velő, Udvardi, Horváth E. Vezetőedző: Bódis Attila.
Továbbjutott a TRSE 4–2-es összesítéssel (5:3-as játszmaarány).

MÁV Előre-Bericap – Fatum Nyíregyháza

A nyolcaddöntőt november 9-10-én és december 4-én, a negyeddöntőt december 11-én és 18-án, az elődöntőt január 8-án és 15-én játsszák. A döntőt március 12-13-án rendezik a tervek szerint.

Férfi Magyar Kupa-selejtező, visszavágó:
Dág KSE – Dunaújvárosi KSE 3:0 (22, 20, 19)
Dág, 63 néző. V: Szarka, Takács Á.
DÁG: Flachner D. 6, Bakóczy 4, Kun 7, Sow 3, Oláh 11, Kara 9. Csere: Bene (liberó), Mihucz 1, Balázs B. 1. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
DKSE: Farkas L. 2, Tamási 1, Kecskeméti 13, Kisházi 2, Hatvany 11, Laczi 6. Csere: Sümegi (liberó), Winter, Tajti, Dulcz. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.