Magabiztos csabai siker a DVTK ellen

A női Extraliga 2. fordulójának nyitómérkőzésén a Swietelsky-Békéscsaba magabiztos győzelmet aratott a nagyon hullámzóan és csak helyenként jól játszó DVTK ellen.

Kiegyensúlyozott játékkal kezdődött a találkozó, de 7:6 után fokozatosan elhúzott a hazai gárda, sőt a végén már nagyon simán, 25:14-re nyerték az első játszmát. A másodikban éppen fordított volt a forgatókönyv: az elején 5:1-re elhúzott a BRSE, de az eltiltott Farkas Mihály vezetőedzőt helyettesítő Szabó Éva időkérése után visszazárkózott a DVTK, sőt, a szett közepén még a vezetést is átvették. A végkáték azonban megint a csabaiaké lett, akik végül 25:19-re nyerték ezt a felvonást. A harmadikban gyakorlatilag az első ismétlődött meg: 7:6-ig tartották magukat a vendégek, aztán a szett közepén öt ponttal is elhúzott a Békéscsaba, a végén pedig összeomlottak a diósgyőriek, akik ebben szettben csak 13 pontig jutottak.

Női Extraliga:
Swietelsky-Békéscsaba – DVTK 3:0 (14, 19, 13)
Békéscsaba, 700 néző. V: Jámbor, Csizmarik.
BRSE: Karhu 14, Pekárik 9, Drpa 16, Kliszura 9, Zólyomi 6, Najdic 1. Csere: Kertész (liberó), Kornyijenko 2. Vezetőedző: Tóth Gábor.
DVTK: Kiss E. 2, Sylejmani 8, Godó 6, Jovic 6, Kalmár 2, Dimitrieva 9. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók), Zsofnyák, Egri. Megbízott edző: Szabó Éva.
Tóth Gábor: – Örülök, hogy magabiztosan sikerült győznünk a DVTK ellen. Blokk taktikánk jól működött, azonban a nyitásfogadás még akadozott, azon mindenképp javítanunk kell.
Farkas Mihály: – A tanuló utunk legelején vagyunk, így minden apró pontnak, sikernek örülni kell. A mai mérkőzésen az volt az öröm, hogy a bajnokság egyik legerősebb csapata, a Békéscsaba a második szettben időt kellett kérjen ellenünk.

Október 22., péntek
18:00 Fatum-Nyíregyháza – UTE (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
19:00 U19-es válogatott – Vidux-Szeged (Szolnok; férfi NB I)
19:30 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I)
20:00 MAFC-BME – Kistext (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv

Október 23., szombat
13:00 Szabadkikötő Friends Cup; B-kategóriás strandröplabda-torna (BME)
19:00 U19-es válogatott – Szolnoki RK (Szolnok; férfi NB I)

Október 24., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Bericap – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
15:00 Vidux-Szegedi RSE – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)
16:00 Debreceni EAC – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga)
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika – Kecskeméti RC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
17:00 Jászberényi VT – Gödöllői RC (női NB I)
19:00 TFSE – Kispest SE (női NB I)
19:00 MÁV Előre SC-Foxconn – Rákosmente (férfi NB I)
19:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
19:30 Budaörsi DSE – CoreComm-Veszprém (női NB I)