Eb 2021: ötszettes meccs után Olaszország a kontinens trónján

A katowicei döntőben, ötszettes mérkőzésen, 1:2-ről fordítva Olaszország legyőzte a legutóbbi Eb-n is ezüstérmes Szlovéniát, ezzel megnyerte a férfi röplabda Európa-bajnokságot, míg a címvédő szerbek 3:0-ra elbukták a bronzmérkőzést a világbajnok Lengyelország ellen.

A szlovének nagyszerűen kezdték a döntőt, az első szettben egyszer sem engedték ki a kezükből az előnyt, ráadásul az olaszok még döntetlenre sem tudtak zárkózni, így 25:22 után előnybe kerültek a pályaválasztók. A második játszmában aztán Olaszország teljesítménye feljavult, a 25:20-s eredménnyel pedig egyenlíteni tudtak.

A harmadik szett sem hozott szorosabb játékot, bár az olaszok 20:17 után visszajöttek 20:20-ra, de Szlovénia sorozatban öt pontot hozva végül újabb szettet nyert, és így már 2:1-re vezetett. A negyedik játszmában aztán úgy tűnt, hogy sikerülhet lezárnia a döntőt a szlovéneknek, de az olaszok hárompontos hátrányból álltak fel, és végül 25:20-ra megnyerték a szettet.

A döntő szettben aztán Szlovénia megint jobban kezdett, 3:0-ra is meglógott, de Olaszországnak sikerült felállnia egy 4:0-s szakasszal, amit 7:7-nél sikerült megismételni, így végül 15:11-re sikerült behúznia a válogatottnak az ötödik játszmát, és ezzel a döntőt is.

Az olaszok a nők után a férfiaknál is aranyérmesek lettek, s hetedik alkalommal ülhetnek fel Európa trónjára. Legutóbb 2005-ben diadalmaskodtak, míg a szlovénok két éve is a második helyen zártak. A bronzmérkőzésen a házigazda és világbajnok lengyelek két szorosabb – egyaránt 25:22-re végződő – és egy könnyebb (25:16) szettel nagyon simán, 3:0-ra nyertek a címvédő szerbek ellen.

FÉRFI RÖPLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (KATOWICE)