0:2-ről még felállt, de végül elbukott a Vegyész a MAFC otthonában

Izgalmas és fordulatos mérkőzést hozott a MAFC BME és a Vegyész RC Kazincbarcika első összecsapása a Férfi Extraliga bronzérméért. Az első három szett hihetetlenül szoros játékot hozott, végül az első kettőt a hazaiak, a harmadikat a vendégek nyerték, akik aztán hozták a negyedik szettet is. Az ötödiket azonban 4:0-val és 10:2-vel kezdték a fővárosiak és innen már nem volt visszaút, így a MAFC szerzett vezetést a párharcban.

Férfi Extraliga 3. helyért, 1. mérkőzés:
MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (23, 26, –24, –20, 11)
Folyondár utca. V: Adler, Kiss Z.
MAFC: Szabó Balázs 3, Csoma 28, Benkő 10, Eke 13, Dimitrov 1, Vaszilev 19. Csere: Bene (liberó), Bakóczy 4, Georgiev 4, Kovács S. 1. Vezetőedző: Nagy Péter.
VRCK: Páez 3, Ciupa 25, Juhász 9, Árva 10, Mineiro 20, Mihalj 20. Csere: Dudás (liberó), Bibók 1, Péter, Csizmadia, Budai. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
Edzői értékelés:
Nagy Péter: – Egy hektikus mérkőzésen sikerült nyernünk, nagyon értékes ez a győzelem, viszont Kazincbarcikán nagyon nehéz meccsre számítok!
Toronyai Miklós: – Győzni jöttünk, 0:2 után felálltunk, és ahelyett, hogy ennek az előnyeit kihasználtuk volna, anarchia uralkodott el a pályán. Biztos voltam abban, hogy nehéz meccs lesz, de győzelemre számítottam. Hazai környezetben is nehéz dolgunk lesz, mert nagyon jó az ellenfél, annak ellenére, hogy csak egy bolgárjuk volt igazán bevethető.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a MAFC javára.

Április 7., szerda
19:00 Kistext – MÁV Előre Bericap (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 DEAC – Dág (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga kvalifikáció)

Április 8., csütörtök
17:15 Fino Kaposvár – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 9., péntek
16:00 Szent Benedek RA – UTE (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME (férfi Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
18:30 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
19:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)

Április 10., szombat
13:00 PTE-PEAC – Jászberény (női NB I alsóház)
15:45 LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga döntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
15:45 Swietelsky-BRSE – Fatum Nyíregyháza (női Extraliga döntő, 2. mérkőzés)
18:00 MEAFC-Miskolc – Sümegi RE (férfi NB I alsóház)
19:00 Budaörsi DSE – DSZC Eötvös DSE Derecske (női NB I alsóház)