Visszavágott a DEAC, pontot rabolt a Dág, tovább tart a versenyfutás a nőknél

Négy mérkőzést játszottak le vasárnap az élvonalban. A női NB I döntőjében a TFSE is 3:1-re győzte le a MÁV Előrét, így a Gödöllővel azonos ponttal és szettaránnyal állnak, de a pontarány most 9 ezreddel (!) a gödöllőiek felé billentette az első helyet. A férfi Extraliga kvalifikációjában a Dág pontot szerzett, de végül 3:2-re kikapott a Dunaújvárostól, míg a DEAC visszavágott a hazai pályán elszenvedett vereségért a Kistextnek. AZ NB I alsóházában a Szolnok három szoros szettben győzött a sereghajtó Sümeg otthonában.

Női NB I felsőház:
TFSE – MÁV Előre Bericap 3:1 (–17, 20, 19, 24)
Győri út. V: Sík, Szél.
TFSE: Budaházy 6, Kriegel 2, Radomszki 29, Czakó 10, Halla G. 18, Villányi 8. Csere: Boller (liberó), Poór, Benedek. Vezetőedző: Csépke Gábor.
MÁV ELŐRE: Durdanovics 14, Hackl 5, Kiss A. 18, Ancsin 6, Haase 10, Sólyom 1. Csere: Kovács E. (liberó), Hizsnyai-Zolnai 1, Borostyán 1. Vezetőedző: Farkas Mihály.
Csépke Gábor: – Azzal kezdtem a mai eligazítást, hogy az első labdamenettől legyünk ott figyelemben, és ne aludjunk. Hát ez nem jött össze. De szerencsére időben megszólalt a vekker. Mezőnyben hoztunk extra pontokat. Támadásban is voltak kimagasló periódusaink. Ezeknek köszönhetően nagyon nehezen, de nyertünk. Teljesen nyitott az első hely sorsa. Gratulálok a lányoknak!

Férfi Extraliga kvalifikáció:
Dág – Dunaújvárosi KSE 2:3 (21, –17, –19, 20, –2)
Dág. V: Árpás, Horváth M.
DÁG: Flachner D. 12, Majer 1, Kun 17, Sow 4, Oláh 12, Kara 12. Csere: Jánossy (liberó), Buzás, Balázs B. 3, Takács R. 1. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
DKSE: Mészáros D. 22, Ambrus 4, Boa 14, Garrett 11, Tomanóczy B. 18, Duman 1. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Hatvany 3, Majoros. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Zirigh Balázs: – Az idegenbeli meccshez képest előre léptünk, mind játékban, mind akarásban! Már a Kecskemét elleni szerdai mérkőzésen is produkáltunk jó szettet, ez most kétszer is sikerült. A döntő játszmára sajnos elfogytunk, bár e mellett a Dunaújváros szinte tökéletesen védekezett. Gratulálok nekik a győzelemhez, a csapatomnak meg a pontszerzéshez!
Tomanóczy Tibor: – Nagyon hullámzó játékkal nyertünk két pontot, de sajnálom, hogy egyet elvesztettünk. Egyúttal gratulálok a Dágnak, akik a számukra már tét nélküli mérkőzésen kihozták magukból a maximumot. Nem értem, hogy az ötödik szettben mutatott játék hol volt az előtte lévő négyben.

Kistext – DEAC 0:3 (–22, –18, –21)
Soroksári út. V: Soltész, Tillmann.
KISTEXT: Bokor 4, Török R. 2, Szalai 7, Gacs 1, Gönczi 6, Chamone 13. Csere: Lassu, Farkas R. (liberók), Hajós 8, Török Sz., Flachner K. 3. Vezetőedző: Weczera Csaba.
DEAC: Bagics 7, Csizmadia 6, Fazekas 17, Hubicska 20, Kiss I. 1, Tóth A. 3. Csere: Mészáros Z. (liberó), Magyar 5. Vezetőedző: Fodor Antal.
Weczera Csaba: – Ez nem a mi napunk volt. A teljesítményünk elmaradt attól, amit vártam. A Debrecen viszont nagyon agresszívan játszott és nem is engedett bennünket kibontakozni. Gratulálok nekik megérdemelt győzelem volt.
Fodor Antal: – Remek teljesítményt nyújtott a csapat, és a kvalifikációs kör első mérkőzésén elszenvedett vereséget sikerült törleszteni. Ez a meccs az egységes csapatjáték diadala volt, amit extra egyéni teljesítmények fűszereztek. Az egész csapat nagybetűs dicséretet érdemel, élmény volt a játékukat nézni.

Férfi NB I alsóház:
Sümegi RE – Szolnoki RK 0:3 (–19, –23, –22)
Tapolca. V: Sántosi, Kiss Z.
SÜMEG: Óhidi Richárd 7, Nagy P. M. 3, Fekete 7, Miklósi-Sikes 13, Péter 17, Óhidi Roland 3. Csere: Ludovics (liberó), Szabó P. 2. Vezetőedző: Holdinger Szilárd.
SZOLNOK: Guzmics 5, Fenyvesi 18, Acsai 6, Molnár I. 7, Quintz 10, Bíró B. 4. Csere: Mészáros M., Papp (liberók), Timár 1, Csendes 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Gulyás Ferenc: – Örülök a győzelemnek. Időközönként nagyon szépen tudtunk játszani. Minél többet játszunk annál kevesebb lesz a fegyelmezetlenség, és akkor el fogunk tudni jutni odáig, hogy szép és hatásos röplabdát fogunk játszani. Pozitívum volt, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak.

Április 5., hétfő
19:00 LV Sport Pénzügyőr – Fino Kaposvár (férfi Extraliga döntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv

Április 6., kedd
17:00 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Vasas Óbuda (női Extraliga 3. helyért, 1. mérkőzés); Tv: kapos.hu
18:00 UTE – Szent Benedek RA (női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
20:00 MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga 3. helyért, 1. mérkőzés)

Április 7., kedd
19:00 Kistext – MÁV Előre Bericap (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 DEAC – Dág (férfi Extraliga kvalifikáció)
20:00 Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC (férfi Extraliga kvalifikáció)

Április 8., csütörtök
17:15 Fino Kaposvár – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 9., péntek
16:00 Szent Benedek RA – UTE (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés)
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME (férfi Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés)
18:30 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley.tv
19:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)

Április 10., szombat
13:00 PTE-PEAC – Jászberény (női NB I alsóház)
15:45 Swietelsky-BRSE – Fatum Nyíregyháza (női Extraliga döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
18:00 MEAFC-Miskolc – Sümegi RE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE – DSZC Eötvös DSE Derecske (női NB I alsóház)