Fordulatos meccsen MTK bravúr, de kaposvári győzelem

Az MTK kaposvári vendégszereplésével kezdődött a női Extraliga hétvégi fordulója. Bár az első játszmát magabiztosan nyerték a sokkal esélyesebb hazaiak, a másodikban már meggyűlt a bajuk a vendégekkel, s csak a ráadásban szerezték meg a szettgyőzelmet. Ezt követően azonban a lelkesen játszó fővárosiak átvették az irányítást és kiegyenlítették a szettarányt. A döntő játszmában is fej fej mellett haladtak a csapatok, végül ez is a ráadásban dőlt el a kaposváriak javára.

Női Extraliga
1. MCM Diamant Kaposvár – MTK Budapest 3:2 (13, 24, –23, –20, 15)
Kaposvár. V: Szarka, Bátkai-Katona.
DIAMANT: Király-Tálas 3, Matics 8, Bodovics 7, Szedmák 9, Kliszura 21, Kharchenko 11. Csere: Szpin (liberó), Kump 2, Helics 11, Szűcs K. 5. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
MTK: Szerencsés-Miklai 18, Papp 15, Vezsenyi 19, Császár 5, Kilyénfalvi 14, Durst 2. Csere: Szalai (liberó), Borsos, Berkó L., Dani, Lesi. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Szasa Nedeljkovics:
– Sajnos nem sikerült a harmadik szettben lezárnunk a mérkőzést, várnunk kellett erre az ötödik játszmáig. Sok problémánk volt, de végül sikerült győztesen lejönni a pályáról.
Leiszt Máté: – Számítottam arra, hogy szoros és jó mérkőzést játszunk, mert hiszek a csapatomban. Ha a lányok is elhiszik, hogy sok mindenre képesek, akkor ilyen meccset is tudunk játszani, mint most.

Február 6., szombat
17:00 Vasas Óbuda – UTE (női Extraliga); Tv: hunvolley.tv
17:00 DEAC – MAFC-BME (férfi Extraliga); Tv: hunvolley.tv
17:00 Gödöllői RC – TFSE (női NB I)
18:00 Swietelsky-BRSE – Szent Benedek RA (női Extraliga)
18:00 KISTEXT – MÁV Előre Bericap (férfi NB I)
19:00 Kecskeméti RC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga)

Február 7., vasárnap
17:00 LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga); Tv: hunvolley.tv
17:00 MÁV Előre Bericap – Budaörsi DSE (női NB I)
18:00 Fatum Nyíregyháza – DVTK (női Extraliga)