Férfi Extraliga: szettet vesztett, de meccset nyert a Pénzügyőr

A Pénzügyőr 3–1-re legyőzte a MAFC csapatát a férfi Extraliga egyetlen szerdai mérkőzésén.

Férfi Extraliga:
LV Sport Pénzügyőr – MAFC-BME 3:1 (20, –22, 23, 14)
Kőér utca, zárt kapuk mögött. V: Horváth M., dr. Árpás.
PÉNZÜGYŐR: Rása 3, Magyar B. 2, Reffatti 10, Szabó M. 9, Kovács Z. 14, Kiss D. 6. Csere: Feliciano (liberó), Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
MAFC: Szabó Balázs 2, Csoma 14, Georgiev 13, Kovács S. 5, Dimitrov 3, Vaszilev 7. Csere: Bene (liberó). Vezetőedző: Nagy Péter.

A mérkőzés első szettjében a vendég MAFC sokáig jól tartotta magát, ám a hajrá a PSE-é volt. A második játékrészre fordult a kocka és a kevesebbet hibázó vendégek egyenlítettek, a rengeteg önhibával tarkított harmadik felvonásban ugyanakkor megint a hazaiak voltak jobbak. A negyedik játszmában már egyértelmű volt a Pénzügyőr fölénye, amely így második bajnokiján is három pontot szerzett.

MESTERMÉRLEG
Jókay Zoltán:
– Az első játszma után váratlanul elmerevedett a csapat és ez kihatott az emberek gondolkodására is. Sajnos ennek köszönhetően nem azon a hőfokon pörögtünk, ami egyébként jellemző ránk. A harmadik játszma elején észbe kaptunk és újra elindult a játék, utána pedig megtudtuk fordítani a mérkőzést. A következő mérkőzéseken azonban ennél sokkal több fog kelleni.
Nagy Péter: – Az első szettben Reffatti nyitásainál kétszer is megakadtunk, ezen kívül rendben volt a játékunk, de ellenfelünknek sikerült elmenni 5-6 ponttal. A következő szettre jobban összeállt a játékunk, támadásban, védekezésben és blokkban is sikerült extrákat hozni. A harmadik szettben a Pénzügyőr tőle meglepő módon sokat hibázott és ezt nekünk ki kellett volna használnunk. Úgy gondolom a harmadik szett teljesen rányomta a bélyegét a csapat hangulatára, ennek köszönhetően a negyedik szett egy élettelen játékot mutatott.

Férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő:
TFSE – Fino Kaposvár 0:3 (–8, –17, –11)
Győri út, zárt kapuk mögött. V: Mezőffy, Nagy L.
Ruben Wolochin (Fino): – Boldog vagyok a csapat teljesítménye miatt. Végig koncentrálva, kevés hibával jàtszottunk.
Továbbjutott a Fino

Női Magyar Kupa-selejtező:
TFSE – Szolnok 3:0 (14, 15, 18)
Győri út, zárt kapuk mögött. V: Gyulai, Varjasi.
Makai Péter (Szolnok): – Gratulálok a lányoknak. Úgy gondolom, hogy szemrehányás nem érheti őket, amit lehetett megtettünk. Tisztában voltunk a realitással és az erőviszonyokkal, de az oroszlán bajuszát sikerült egy kicsit megráncigálni. Ami miatt van egy kis hiányérzetem az a bátortalan játék. Ennek ellenére ez a vereség vállalható.
Továbbjutott a TFSE

Október 9., péntek
18:00 Fino Kaposvár – Kecskeméti RC (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport
19:00 Szolnok – Kistext (férfi NB I)

Október 10., szombat
15:00 DEAC – Dunaferr (férfi Extraliga)
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Jászberény (női NB I)
17:00 MTK Budapest – Swietelsky-BRSE (női Extraliga – zárt kapuk mögött)
18:00 Újpesti TE – Diósgyőri VTK (női Extraliga); Tv: sportstream
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: kapos.hu
18:00 TFSE – Gödöllői RC (NB I – zárt kapuk mögött)
19:45 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga – zárt kapuk mögött); Tv: M4 Sport+