BL: ezúttal nem volt esélye a Vasasnak a klubvilágbajnok ellen

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Vasas Óbuda a klubvilágbajnok olasz Coneglianót fogadta. Ezúttal sajnos – az első fordulóval ellentétben – nem született meglepetés: az olasz csapat három játszmában diadalmaskodott, a piros-kékek a második szettben tudták csak egy ideig szorongatni jóval esélyesebb ellenfelüket.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

Vasas Óbuda – Conegliano (olasz) 0:3 (–12, –19, –13)

Érd, 1200 néző. V: Murulo (észt), Kovalcsuk (ukrán).

Vasas: Kostelanská 8, Kalicsanyin 3, Kjelstrup 9, Török 2, Abdulazimova 2, Ana Tiemi 2. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Villám L., Bleicher, Gyimes 4, Dékány 1, Ambrosio, Hajós. Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Conegliano: Sorokaite 11, Folie 19, Enweonwu 8, Geerties 9, Ogbogu 11, Wolosz 2. Csere: De Gennaro (liberó), Botezat, Gennari 1. Vezetőedző: Daniele Santarelli.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:0, 3:3, 5:10, 6:14, 11:24. II. játszma: 0:2, 3:4, 3:6, 6:8, 9:9, 12:14. 15:19, 17:19, 17:23, 19:24. III. játszma: 4:2, 6:8, 8:15, 13:17, 13:24.

Talán az 1. forduló meglepetését okozta a Vasas azzal, hogy idegenben két szettet nyert és ezzel pontot szerzett az akkor még „csak” olasz bajnok Conegliano otthonában. Az olasz csapat azóta játszmát sem veszített a Bajnokok Ligájában és nem mellesleg, közben megnyerte a klubvilágbajnokságot is. A meccs után bevallották, hogy kissé lenézték a magyar csapatot, ezért a cseresort küldték a pályára az első játszmában, aztán már későn kaptak észbe, ráadásul a Vasas a negyedik játszmát már a legjobbak ellen is hozni tudta.

A meccs előtt a kérdés az volt, hogy elkövetik-e mégegyszer ugyanazt a hibát? A válasz sajnos a NEM volt, az első pontot ugyan a piros-kékek szerezték, de aztán 8:4-re már az olaszok vezettek, akik brutális módon megszerválták a Vasast, s bár négyet elhibáztak, így is busásan megérte nekik, mert ezt a szettet 25:12-re nyerték.

A másodikban jobban összeszedte magát a magyar csapat14:15-ig fej fej mellett haladtak, s többször egyenlő is volt az állás. Ezt követően azért sikerült elhúznia a vendégeknek, de a 25:19 kifejezetten jó eredmény a Conegliano ellen.

A harmadik szett elején aztán két pont is volt a piros-kékek előnye, de persze gyorsan összekapták magukat az olaszok, és a szett közepén már héttel is vezettek. Ekkor gyakorlatilag sort cserélt Jakub Gluszak, gyakorlatilag öt játékost is pályára küldött, s a végén már csak magyarok voltak a pályán. Jót tett a vérfrissítés, mert a budapesti csapat némileg felzárkózott, de aztán megint kinyílt az olló, sőt 13:17 után már nem szerzett pontot a Vasas (13:25).

Jakub Gluszak: – A legfontosabb az volt, hogy jól védekezzünk, aztán abból támadjunk. Talán kicsit többre számítottam a csapatomtól, de feszített időszakot élünk, nagyon keményen dolgozunk, készülünk a kupadöntőre. Ismét megtapasztalhattuk, milyen ilyen erős csapat és topjátékosok ellen játszani. Igyekeztünk, ám nem találtuk meg igazán a ritmusunkat.