Heti program: nagyüzem a nemzetközi kupákban, díjátadó gála Érden

Bár már csak elvétve játszanak bajnoki mérkőzéseket a héten, így is 14 élvonalbeli érintettségű találkozóra kerül majd sor. Teljes nagyüzem lesz ugyanis a nemzetközi kupákban és lezárul a Magyar Kupa negyeddöntője is.

Kedden éppen az utóbbiból egy találkozóval kezdődik a program, mégpedig a Jászberény és a Balatonfüred visszavágójával. A párharc győztese – az első meccset idegenben nyerte a Jászberény 3:0-ra – lesz majd a Nyíregyháza ellenfele az elődöntőben, amely éppen aznap a CEV Kupában szerepel a román Targoviste ellen. A szabolcsi csapat az idegenbeli első meccsen 3:2-re nyert.

Szerdán két Challenge Kupa meccsre kerül sor: az UTE Krasznojarszkban lép majd pályára a Jenyiszej ellen, amely 3:1-re nyerni tudott Újpesten, míg este a Békéscsaba a lett Rigas Skolát fogadja 3:1-es előnyből. Ezek mellett a bajnok Kazincbarcika és a Dunaferr csap még össze a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján (az első meccsen a Vegyész nyert 3:0-ra).

Csütörtökön újabb két európai kupameccs, amelyből idehaza a Vasas Bajnokok Ligája találkozóját játsszák le Érden, ahol a román Alba Blajt fogadják, s a találkozót a DIGI Sport1 közvetíti. A mérkőzés előtt, alatt és után adja át az MRSZ az év legjobb röplabdázóinak járó díjakat. Ezalatt a Fino Kaposvár a hollandiai Groningenben lép pályára, ahol 3:1-es hátrányból próbálja meg kiharcolni a továbbjutást.

Pénteken az Eb-selejtezőkre és MEVZA-tornára készülő fiú utánpótlás-válogatottjaink játszanak bajnokit a Kecskeméttel és a Szegeddel Rácalmáson, illetve Kunhegyesen, illetve a Békéscsaba fogadja a Haladást a női Extraligában.

Az év gyakorlatilag szombaton zárul röplabdásaink számára: ekkor újabb két utánpótlás-válogatott meccsre kerül sor a DEAC, illetve a Kazincbarcika ellen, míg a női Extraligában az MTK a Nyíregyházát, az NB I-ben pedig az Eötvös a DVTK-t fogadja.

December 17., kedd
17:00. Jászberény VT–Szent Benedek-RA (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)
18:00 Fatum-Nyíregyháza–CSM Targoviste (román; női CEV Kupa 1. forduló, visszavágó)
December 18., szerda
13:00 Jenyiszej Krasznojarszk (orosz)–Újpest (női Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó)
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika–Dunaferr (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)
18:00 Békéscsabai RSE–Rigas Skola (litván; női Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó)
December 19., csütörtök
19:00 Vasas Óbuda–CSM Alba Blaj (román; női Bajnokok Ligája) – Érd; Tv: DIGI Sport
19:30 Groningen (holland)–Fino Kaposvár (férfi Challenge-kupa, 1. forduló, visszavágó)