CEV Kupa: döntő játszmában harcolta ki a győzelmet a Fatum

Bár már 2:0-ra is vezetett, végül a döntő szettben harcolta ki a győzelmet a kupagyőztes Fatum Nyíregyháza a román Targoviste otthonában, a CEV Kupa első fordulójának első mérkőzésén. Mindettől függetlenül a győzelemmel a nyírségiek nagy lépést tettek afelé, hogy két hét múlva hazai pályán kiharcolják a továbbjutást.

NŐI CEV KUPA, 1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS:

Targoviste (román) – Fatum-Nyíregyháza 2:3 (–22, –17, 27, 24, –10)

Targoviste, 1700 néző. V: Zaharova (orosz), Kiriopulu (görög)

TARGOVISTE: Van De Vyver, Trica 9, Prokopic 7, Herrera 23, Balae 18, Sredics 11. Csere: Vukomanovics (szerb), Calota 3, S. Müller 1, Starcevic, Buterez 3, Pamfil. Edző: Dragan Nesics

NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 2, Limareva 24, Lohman 9, Inneh-Varga 19, P. Victoría 20, Pintér A. 13. Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Szabó L., Vasziljeva 4, Koseková 1. Edző: Hollósy László

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:2, 8:9, 11:14, 16:20, 22:24. 2. játszma: 4:3, 8:9, 12:14, 14:18, 16:23. 3. játszma: 3:0, 8:4, 13:13, 17:18, 22:21, 23:24. 4. játszma: 7:4, 12:7, 19:15, 24:19. 5. játszma: 0:5, 2:7, 6:8, 10:14

Hollósy László: – Az első két játszmában remekül sikerült megvalósítanunk az elképzelt taktikát, amely működött is. Nem is azt mondom, hogy a folytatásban lankadt a koncentrációnk, hanem a román topcsapat ellen, teltházas meccsen nem lehetett végig bírni az általunk diktált tempót. Nagy taktikai csatát vívtunk, sikerült kevergetni a kártyákat, örülök, hogy megnyertük az ötödik szettet. Mérhetetlenül büszke vagyok, mert román topcsapat ellen nyertünk idegenben, amelyre mindenki büszke lehet.

(Nemzeti Sport)

Az első játszma kiegyenlített játékot hozott, a nyíregyháziak szinte végig vezettek. A játékrész derekától kissé megléptek(14:19), ám a végjátékra összekapták magukat a románok, mégis sikerült Olena Limareváéknak megnyerni a szettet (22:25).

A folytatásban a házigazda kezdett jobban, majd ismét szoros volt az eredmény, de már a magyar csapat vezetett. A szett derekánál ismét robbantottak, megugrottak és biztosan húzták be a második etapot Inneh-Varga Elizáék mégpedig többek között három ásszal és hat remek blokkal (17:25).

Néhány kanál feketelevest mértek a nyírségiek tányérjába a harmadik játékrész elején. Aztán nekidurálták magukat Victoria Pilarék, olyannyira hogy a drámaian izgalmas hajrában négy meccslabdájuk is volt. Sajnos ekkor még nem sikerült lezárni a mérkőzést, mert a hazaiak zsinórban szerzett három ponttal szépíteni tudtak (29:27).

Sőt,ez feldobta őket, a Fatumot pedig megfogta és a következő szettben az előzőhöz hasonlóan izgalmas hajrában a negyedik szettlabdát értékesítve egyenlítettek (26:24).

Szerencsére remekül 5:0-val kezdték az ötödik szettet a mienk és végül két pontnál közelebb nem engedve ellenfelüket csak behúzták a meccset (10:15).

December 4., szerda
18:00 Riga (lett) – Békéscsabai RSE, női Challenge Kupa 1. forduló
18:00 UTE – Jenyiszej Krasznojarszk (orosz), női Challenge Kupa 1. forduló; Tv: eurovolley.tv
18:00 Fino Kaposvár – MÁV Előre-Bericap (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)