Vasas-bravúr és pontszerzés a BL-döntős otthonában

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Lejátszotta első csoportmérkőzését a BL-ben a magyar bajnok Vasas Óbuda. A magyar csapatra igen nagy falat, a legutóbbi BL-döntős, olasz bajnok Conegliano várt, de a piros-kékek nem tisztelték nagy nevű ellenfelüket: megnyerték az első és a negyedik játszmát, így ponttal távoztak Trevisóból.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A. Carraro Imoco Conegliano (olasz)–Vasas Óbuda 3:2 (–21, 20, 10, –23, 4)

Treviso, 3000 néző. V: Paskevics (orosz), Jettkandt (holland).

Conegliano: Gennari 1, Sorokaite 6, Botezat, Enweonwu 1, Geerties 2, Ogbogu 17. Csere: Fersino (liberó), De Kruijf 7, Wolosz 13, Egonu 28, Hill 14. Vezetőedző: Daniele Santorelli.

Vasas: Ana Tiemi 3, Kostelanská 16, Kalicsanyin 5, Kjelstrup 14, Dékány 14, Abdulazimova 5. Csere: Mihály, Juhár (liberók), Gyimes 1, Török 1, Villám 1, Bleicher, Ambrosio. Vezetőedző: Jakub Głuszak.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 10:16, 14:21. II. játszma: 7:8, 15:16, 21:19. III. játszma: 4:8, 11:16, 13:21. IV. játszma: 8:6, 16:13, 21:20. V. játszma: 5:2, 10:3, 12:3.

Hittük is meg nem is, amit az első két – meg aztán a negyedik – játszmában láttunk: a Vasas nemcsak turistának érkezett a Conegliano pazar trevisói otthonába, ehelyett méltó, nagyszerű, egyenlő ellenfele volt a Bajnokok Ligája-döntős olasz együttesnek az elitsorozat csoportkörének első fordulójában. A magyar bajnok játékosai rendkívül pontosan és agresszíven szerváltak, olykor többször is megoldhatatlan feladat elé állították a Conegliano védelmét, és a támadásbefejezéseknél sem finomkodtak.

A legnagyobb „bókok” egyike, hogy a szett derekára Daniele Santarelli edző a második idejét is kikérte, illetve fel kellett küldenie a pályára az alapcsapatot, például a meccset a kispadon kezdő Paola Egonut vagy Joanna Woloszt.

A csodaszámba menő szettsiker után a Vasas tartotta magát, csak a harmadik játszma alakult csúnyán, hiszen akkor éppen csak elérte a kétszámjegyű pontot. S amikor már úgy tetszett, a sokkal, de sokkal esélyesebb ellenfél hárompontos sikert arat, a Vasas egyenlített. A csodagyőzelem elmaradt, de a 3:2-es vereség így is csodapontot ért, szóval mindenféle elfogultság nélkül mondhatjuk: erőn felül teljesített a Vasas a nyitányon!

Jakub Gluszak: – Elégedett vagyok, mert bár kikaptunk, összességében jól játszottunk. Remekül védekeztünk, egyetlen gyenge szettünk volt, a lányok elhihetik, hogy képesek jól teljesíteni, akár a világ legjobb csapatai ellen is. Remélem, képesek vagyunk ugyanezen a szinten folytatni a sorozatot.

(nso)

A csoport másik mérkőzésén a francia Nantes hazai pályán 3:1-re nyert a román Alba Blaj ellen.

A csoport állása: 1. Nantes 3 pont (3:1), 2. Conegliano 2 (3:2), 3. Vasas 1 (2:3), 4. Alba Blaj (0 (1:3)

November 20., szerda
17:00 Dunaferr – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Kecskeméti RC – Debreceni EAC (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)
19:00 MÁV Előre-Bericap – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 MAFC BME – Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: sportstream
November 21., csütörtök
18:00 Békéscsabai RSE – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga); Tv: M4 Sport
November 22., péntek
18:00 UTE – Hungast-Haladás (női Extraliga); Tv: sportstream
November 23., szombat
15:00 Vasas Óbuda – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Extraliga) – Fáy utca; Tv: sportstream
16:00 DEAC – Fino Kaposvár (férfi NB I)
16:00 MTK Budapest – Jászberény (női Extraliga)
17:00 Palota – Szent Benedek RA (női NB I)
18:00 Gödöllői RC – Diósgyőri VTK-Fux (női NB I) – Szamos utca
18:30 Budaörs – MÁV Előre (női NB I)
18:30 DSZC-Eötvös DSE – TFSE (női NB I)