A Vegyész nyerte a rangadót, győztek az utánpótlás válogatottak is

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Csütörtökön, tévés mérkőzésen nyert rangadót a bajnoki címvédő Kazincbarcika a MAFC ellen. Pályára lépett a junior és az ifjúsági válogatott és mindkettő győzni tudott: előbbiek a MÁV Előrét, utóbbiak a Pécset győzték le. Szerdán a junioroknak a Pénzügyőr még túl nagy falat volt, bár két szoros szettet is játszottak a fővárosiakkal.

Férfi NB I:
Vegyész RC Kazincbarcika – MAFC-BME 3:0 (18, 21, 15)
Legtöbb pont: Braga 13, ill. Csoma 9
Marek Kardos: – A látszat ellenére nem volt könnyű dolgunk. Ez az első alkalom másfél év alatt, hogy egy találkozón az első labdától az utolsóig koncentráltunk. Ha meg is torpantunk, maximum két-három pont erejéig, utána mindig sikerült rendezni a sorokat, majd mi léptünk meg ellenfelünktől. Ennek meglett az eredménye, ettől függetlenül minden játékelemben kell még javulnunk, főleg nyitásban.
Nagy Péter: – Nagyon taktikusan nyitott a hazai csapat, melyekből közepes fogadásokat tudtunk produkálni, ennek ellenére sikerült megbontanunk a Vegyész blokkját. Sok volt a részünkről a ki nem kényszerített hiba, és ez igazából meg is pecsételte a sorsunkat.

Junior-válogatott – Pénzügyőr SE 0:3 (–9, –27, –22)
Dabas, 20 néző. V: Gyulai, Soltész.
Junior-válogatott: Boa 6, Csendes 3, Iván B. 9, Balázs, Tomanóczy B. 7, Mikuláss 2. Csere: Sümegi (liberó), Péter 8, Iván G., Majoros 1, Laczi 5. Szövetsági edző: Tomanóczy Tibor.
Pénzügyőr: Magyar 3, Kiss D. 8, Szabó M. 3, Kovács Z. 7, Tordai 10, Flachner D. 3. Csere: Reffatti (liberó), Szabó V. 1, Solti 6. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:16, 8:21. II. játszma: 4:8, 13:16, 16:21. III. játszma: 7:8, 16:14, 18:21.
Tomanóczy Tibor: – Az első szettben kicsit izgatottak voltunk, a Főnix madár szárnyai még nagyon zártak voltak, Azonban a második szettől kezdve ez a madár feléledni látszott. A szett közepétől a szárnyak kitárulkoztak. A harmadik szett elején történt egy sajnálatos sérülés, ami nem szegte szárnyát a madárnak. Végre, amit elterveztünk és elvártunk a csapattól, a küzdés, a hajtás és a győzni akarás mindenkinél érezhető volt. A harmadik szettben 18:18-nál gyermeteg hibákat vétettünk és ezeket a nálunk jóval erősebb Pénzügyőr kíméletlenül kihasználta. Élvezhető mérkőzést játszottunk.

Junior-válogatott – MÁV Előre 3:0 (14, 23, 20)
Dabas. V: Nagy L., Barabás.
Junior-válogatott: Iván G. 3, Szabó V. 14, Csendes 6, Majoros 8, Laczi 8, Tomanóczy B. 5. Csere: Sümegi (liberó), Iván B., Mikuláss, Balázs 1, Péter 2. Szövetsági edző: Tomanóczy Tibor.
MÁV Előre: Tóth K., Kun 8, Kholmann 7, Németh Zs. 6, Cordiez 5, Stefanovics 1. Csere: Szentesi, Takács M. (liberó), Neukum 3, Szőke. Vezetőedző: Németh Ödön.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:3, 16:8, 21:13. II. játszma: 8:6, 13:16, 21:19. III. játszma: 8:6, 15:16, 21:18.

Ifjúsági válogatott – PTE-Pécsei EAC 3:0 (23, 23, 20)
Legtöbb pont: Fenyvesi 12, ill. Takács B. 13
Bodonyi Ákos: – Elég nehezen indult a mérkőzés, jónéhány taktikai hibát vétettünk. Ennek ellenére stabilan tudtuk uralni a szetteket. Örülök neki, hogy minden játékosomnak lehetőséget tudtam adni. Sokat kell még dolgoznunk védekezésben és támadásvezetésben egyaránt. Úgy gondolom, hogy egy újabb lépést tettünk a céljaink megvalósításához.
Gyöngyösi Zoltán: – A hétköznapi időpont és a távolság miatt sajnos több játékosom nem tudott eljönni, center és átló poszton kényszermegoldásokkal kellett operálni. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy lett volna győzelmi esélyünk, de nagyon-nagyon sok volt a ki nem kényszerített saját hiba.