Ülőröplabda Eb: bemutatkozott a férfiválogatott

Archív, Ülőröplabda 2022 előttről

Németország ellen kezdte meg szereplését a magyar férfi ülőröplabda-válogatott a budapesti ülőröplabda Európa-bajnokságon. Bár a mieink jól kezdtek, ezt követően azonban a németek fokozatosan belelendültek a játékba, átvették az irányítást és végül 3:0-ra megnyerték a találkozót. A mieinknek azonban elsősorban nem is ellenük kell győzni a továbbjutáshoz, hanem például a délutáni, Litvánia elleni meccsen.

Ülőröplabda Európa-bajnokság, férfi csoportkör, 1. forduló

MAGYARORSZÁG – NÉMETORSZÁG 0:3 (–14, –8, –15)

Budapest (Ludovika Akadémia), 150 néző. V: Fischer, Callejo.

Magyarország: Kertész, Peres, Domina, Veleg, Gergencsik, Kovács. Csere: Székely, Bernáth. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:0, 4:5, 8:5, 11:10, 13:13, 13:22, 14:24. II. játszma: 1:7, 3:13, 5:17, 7:24. III. játszma: 0:5, 4:8, 7:13, 10:17, 13:18, 14:24.

Jól kezdték a mieink a meccset, hiszen az első két pontot a magyar csapat szerezte. Sajnos a németek sem aludtak sokáig, előbb egyenlítettek, majd 8:5-re fordítottak. Szerencsére a mieink nem engedték elmenni őket, sőt 10:10 után a vezetést is átvették. 13:13-ig fej fej mellett haladt a két csapat – a németek időt is kértek –, azt követően viszont komoly gödörbe kerültek a mieink: sorozatban 10 pontot szereztek a németek és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a játszma (14:25).

Bár a második szett első pontját is a mieink szerezték, de ezt hét német követte. Sajnos jóval esélyesebb ellenfelünk ekkorra már elkapta a játék fonalát, és a mieink nem igazán találták ennek az ellenszerét. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, s ezt a játszmát végül elég simán nyerte az ellenfél (8:25).

A harmadik felvonás már öt vendégponttal kezdődött, de ezután sikerült összeszednie magát a mieinknek, és ezt követően Kertész Róbert pontjaival nagyjából tartani tudták a különbséget. 13:18 után kezdett megint nyílni az olló, de összességében ebben a szettben szerezték a mieink a legtöbb pontot, s ekkor játszottak a legjobban (15:25).

Tegyük hozzá, a csoportból való továbbjutáshoz nem a németeket kell majd legyőzni, hanem például délutáni ellenfelünket, a litvánokat. Az a mérkőzés 16 órakor kezdődik kezdődik majd a Ludovika Akadémián, s a belépés természetesen oda is díjtalan.

Raska Gyula: – Ez a meccs arra volt jó, hogy egy kicsit megérezzük az Európa-bajnokság atmoszféráját. Érezhetően idegesen játszottak a srácok, ennél mi sokkal többet tudunk, ami remélhetőleg a délutáni, litvánok elleni mérkőzésen ki is jön majd. Nekünk azt a meccset kell majd megnyernünk.

Kertész Róbert: – Sajnos várható volt, hogy ez lesz a vége. Ez egy nagyon magas csapat, blokk felett ütnek, ezzel sajnos nem tudtunk mit kezdeni. Bemelegítésnek és a délutáni meccsre való felkészülésnek azonban nagyon jó volt.

Július 17. 18:00 Magyarország–Németország

Aki nem tudja élőben nézni a meccseket, de érdekelné őket, azok a következő honlapon találnak hozzá stremaet: