Férfi EL: megint hajszálon múlt a pontszerzés

Remekül kezdett férfiválogatottunk Grazban az Eb-résztvevő osztrákok ellen, az Ezüst Európa Ligában. A mieink 1:0-ra vezettek és szettlabdájuk is volt a második játszmában (és a negyedikben is közel álltak hozzá). A hazaiak azonban innen fordítottak és nyerték meg a meccset 3:1-re.

Férfi Európa Liga, 5. forduló:

AUSZTRIA – MAGYARORSZÁG 3:1 (–19, 26, 19, 23)

Graz, 800 néző. V: Hepp (holland), Isajlovic (osztrák).

AUSZTRIA: Wohlfahrtstätter 10, Tusch, A. Berger 15, Grabmüller, Büchegger 16, Menner 2. Csere: Kroiss, Ringseis (liberók), Landfahrer 6, Thaller 3, Kronthaler, Jurkovics 3, Tröthann. Szövetségi kapitány: Michael Warm.

MAGYARORSZÁG: Dávid Cs. 15, Szabó A. 8, Kalmár 6, Blázsovics 5, Flachner D. 5, Keen. Csere: Bán (liberó), Bozóki 5, Magyar 1, Horváth K. 7, Nagy J. 1. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:4, 4:5, 5:9, 8:16, 15:21, 17:24. II. játszma: 4:3, 5:6, 7:11, 9:11, 10:14, 13:15, 16:17, 16:19, 20:19, 23:21, 24:22, 24:25, 26:25. III. játszma: 6:2, 11:4, 13:9, 16:10, 16:12, 21:14, 24:17. IV. játszma: 2:3, 7:5, 8:11, 12:12, 13:16, 17:18, 19:22, 24:23.

Mondhatnánk, hogy a bőség zavarával küzdött Bogdan Tanase, a magyar válogatott román szövetségi kapitánya, hiszen tizenkét játékos is a rendelkezésére állt, ami ebben az Európa Liga-sorozatban most fordult elő először. És ehhez még hozzátehetjük, hogy a hazaiak kispadján is ült még egy magyar Koch Róbert személyében, aki az Eb-résztvevő osztrák csapat másodedzője.

A mieink álomszerűen kezdték a mérkőzést és a játszma közepén a dermedten ülő hazai szurkolók azt konstatálták, hogy csapatunk nyolc ponttal is vezet már. A mieink remekül nyitottak és nagyszerűen blokkoltak, amivel alaposan meglepték a hazaiakat, akik nem tudtak ezzel mit kezdeni. Különösen Szabó Alpár volt elemében, aki sorban szerezte a pontokat, és még az sem törte meg a lendületet, hogy a végén azért becsúszott pár hosszú nyitás is a mieinknél. A végén hét szettlabdája volt a mieinknek, s bár ebből kettőt is hárítottak a hazaiak, a harmadik egy out szerva volt, így megszerezte a vezetést csapatunk (19:25).

A második játszma már kiegyensúlyozottabb játékkal indult, de 6:6 után ezúttal is sikerült meglépni néhány ponttal. A szett közepén aztán az osztrákok elkezdték ledolgozni a négypontos hátrányt, és 19:19-nél ki is egyenlítettek, majd át is vették a vezetést. Sajnos jelentősen feljavultak az osztrákok szervái és ezt nem tudtuk ellensúlyozni. Két szettlabdája is volt az osztrákoknak, de előbb Horváth Kristóf szépített, majd a csereként beállt Nagy József szervája csorgott át a hálón. Aztán még a hazaiak is rontottak egyet, s máris nekünk volt szettlabdánk. Sajnos ezt meg két osztrák pont követte, de ekkor is sikerült hárítanunk elsőre, másodikra azonban nem, így egyenlítettek a hazaiak (28:26).

Sajnos az elveszett után egy kicsit leült a csapat a harmadik szett elején, valósággal körbeütötték a fiúk a pályát, így a sógorok nagyon gyorsan megléptek héttel. A szett közepén ugyan sikerült feljönni négy pontra, de aztán megint a hazaiak percei következtek. A végén hét szettlabdájuk is volt és végül a harmadikat egy rossz szervának köszönhetően értékesítették is (25:19).

A negyedik játszmára megint haraptak a fiúk, és előbb sikerült tartani a lépést, még akkor sem omlottak össze, amikor az osztrákok vezettek kettővel, majd fordítottak és három ponttal meg is léptek. 12:12-nél megint egyenlő volt az állás, de ezúttal nem tudtak fordítani a sógorok, sőt, Magyar Bálint ászával megint három lett ide. Küzdöttek, kapartak a fiúk becsülettel, és tartották is a vezetést 23:23-ig, de így is az osztrákoknak lett meccslabdája, amit sajnos ki is használtak (25:23). Ettől függetlenül semmi szégyenkezni valója nincs a mieinknek, hiszen kis szerencsével akár ők is nyerhették volna a meccset 3:1-re.

Bogdan Tanase: – Ez volt eddig a legjobb mérkőzésünk, a harmadik játszmát leszámítva nagyon jól játszott a csapat. Sajnos a szoros végjátékokban kijött az osztrákok nagyobb rutinja, így nyertek meg két játszmát is.