Drámai csata végén bajnok a Vegyész

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Megvédte címét, s így ötödször lett bajnok a Vegyész RC Kazincbarcika, miután drámai mérkőzésen, 3:2-re győzött a Pénzügyőr otthonában.

Férfi Extraliga, döntő, 4. mérkőzés:

LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika 2:3 (–27, 14, –16, 26, –9)

Kőér utca, 300 néző. V: Adler, Mezőffy.

PÉNZÜGYŐR: Rása 6, Magyar B. 4, Kiss D. 21, Flachner D. 5, Kovács Z. 20, Vityuk 14. Csere: Bán (liberó), Kovács S. 4, Szalai, Kecskeméti. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

VEGYÉSZ: Juhász 10, Szabó D. 20, Milev 7, Macko 8, Páez 1, Németh Sz. 20. Csere: Vitko (liberó), Blázsovics, Toronyai, Gebhardt N. 1, Árva. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 6:5, 9:10, 11:14, 16:15, 16:17, 21:20, 21:22, 24:23, 27:28. II. játszma: 0:2, 8:3, 14:5, 19:7, 24:11. III. játszma: 3:1, 5:5, 6:9, 7:11, 10:12, 10:17, 13:22, 15:24. IV. játszma: 6:4, 9:8, 16:14, 18:18, 19:20, 23:24, 26:25. V. játszma: 0:4, 1:7, 4:11, 7:12, 8:14

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának végeredménye: 3–1 a Vegyész javára.

Egyből három vendégponttal kezdődött a találkozó, de aztán három Pénzügyőrössel folytatódott, ez is remekül szemléltette, hogy mennyire kiegyensúlyozott találkozó várható. Ezt követően is fej fej mellett haladtak a csapatok, váltott vezetéssel. Egyszer sikerült még hárommal meglépnie a Vegyésznek a szett közepén, de néhány labdamenet múlva aztán megint a hazaiak vezettek. Az adok-kapok után a PSE jutott szettlabdához, de ezt és a következő hármat is hárították a vendégek, hogy aztán 28:27-nél már ők kapják meg a lehetőséget, amit Juhász Péter blokkjával egyből ki is használtak (27:29).

A második szett is két vendégponttal kezdődött, de aztán pillanatok alatt fordított a Pénzügyőr, amely el is húzott 8:3-ra Flachner Dániel nyitásaival. Nemhogy összezuhantak volna a hazaiak az elvesztett első szett után, hanem mintha a Vegyészt zavarta volna meg jobban, hogy vezetnek. A szett vége felé már tizenkettő is volt a különbség, a végén pedig 13 szettlabdája is volt a PSE-nek, azonban végül csak a negyediket használták ki egy hosszú nyitásnak köszönhetően (25:14).

Bár a harmadik felvonást is a hazaiak kezdték jobban, 4:2 után nagyot fordult a mérkőzés képe. A vendégek mezőnymunkája és szervái is alaposan feljavultak, és ennek köszönhetően nem csak átvették a vezetést, hanem négy ponttal is megléptek. A szett közepén Németh Szabolcs percei következtek, aki két ászt is kiosztott, majd egy támadást is maga fejezett be és máris kettőről hétre nőtt a különbség, amit tartott, sőt még növelt is a vendéggárda. Végül ez a játszma is egy out szervával zárult (16:25).

Innentől kezdve a fővárosiak az életben maradásukért játszottak, hiszen egy újabb vesztett szett a barcikaiak bajnoki címét jelenti. Jól is kezdtek, és folyamatosan ők vezettek egy-két ponttal, de ezúttal nem tudták lerázni a Vegyészt, amely végül 18:18-nál egyenlített, majd 19:19 után a vezetést is átvette. De csak egy-egy ponttal, azonban 24:23-nál így is nekik volt labdájuk a bajnoki címért. Most a Pénzügyőr hárított két meccslabdát is, 26:25-nél pedig már ők egyenlíthettek volna. Elsőre nem jött össze, a második lehetőséget azonban egy remek sánccal kihasználták (28:26).

A nyomás azonban továbbra is a PSE-n volt, s ezen nem segített, hogy a vendégek szerezték a döntő szett első négy pontját. 7:1-nél Jókay Zoltán már a második idejét is kikérte, de hiába, a barcikai blokk áthatolhatatlannak tűnt. 9:3-nál kifordult Lubos Macko bokája, de még ez sem zavarta meg Vegyészt, és a végén hat labdájuk volt a bajnoki címhez. A második pedig egy hosszú nyitás után el is döntötte az aranyérem sorsát (9:15).

Jókay Zoltán: – Valószínűleg a Kazincbarcika kicsit többet tett a győzelemért, így elismerésem nekik. Ugyanakkor nekünk sincs okunk szégyenkezni, az történt, hogy Góliát legyőzte Dávidot.

Marek Kardos: – Nagyszerű csapatom volt! Okosak voltunk, a korábbiakhoz képest nem követtünk el annyi hibát. Nem volt veszítenivalónk, támadtuk a Pénzügyőrt, amely nem játszott annyira keményen az első és a harmadik szettben. Nagyon büszke vagyok a srácokra!

Kaposváron maradtak a férfibajnokság bronzérmei
Férfi röplabda-bajnokság, a 3. helyért, 4. mérkőzés
FINO KAPOSVÁR SE  – HÉP-KECSKEMÉTI RC 3:0 (22, 13, 20)
Kaposvár, 500 néző. V.: Bátkai-Katona, Halász E.
KAPOSVÁR: Horváth K. 19, Kalmár 3, Nagy P. 17, Bozóki 10, Nagy J. 1, Keen 8. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.
KECSKEMÉT: Deliu 2, Krupánszki 11, Szabó M. 3, Pesti 10, Sanchez 4, Gacs 6. Csere: Deák, Kara (liberók), Gönczi 1, Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 13:16, 21:19. II. játszma: 8:5, 16:9, 21:10. III. játszma: 8:7, 16:14, 21:18.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc eredménye: 3–1 a Kaposvár javára.
Ünnepelni jött a kaposvári közönség hétfőn este a városi sportcsarnokba, a Fino ugyanis három mérkőzés után 2-1-re vezetett a bronzpárbajban. A Kecskemét azonban ebben az évadban már többször megtréfálta a somogyiakat, és ezúttal sem feltartott kézzel érkezett az egyik örök rivális otthonába. Legalábbis az első szettben még úgy tűnt. Az alföldiek sokáig vezettek, a végén aztán a Fino kerekedett felül. A szakaszsiker szárnyakat adott a Demeter-legénységnek, és a rekordbajnok a második játszmában mindössze 13 pontot engedélyezett a KRC-nek. Innen pedig már nem volt megállás: a harmadik játékrészben is a házigazda irányított, és nem kellett sokat várni a végkifejletre sem. A búcsúzó ifjabb Nagy Péter 17, a jövő nagy reménysége, Horváth Kristóf pedig 19 ponttal járult hozzá a diadalhoz. A kaposváriak egyébként utoljára 2004-ben szereztek bronzérmet a bajnoskágban, azóta ugyanis rendre eljutottak a döntőig. A publikum ezt a harmadik helyet is felállva ünnepelte.
Demeter György: – Büszke vagyok a csapatra, hogy ezen az estén ilyen jó játékkal tudtuk megörvendeztetni a közönséget. Külön öröm, hogy saját otthonunkban zártuk le a párharcot.
Dávid Zoltán: – Hiányzott belőlünk a hit. Hamar feladtuk, nem küzdöttünk úgy, ahogy én azt szerettem volna. Ennél többre számítottam. Gratulálok a Kaposvárnak és a saját csapatomnak is ehhez a szezonhoz.