Újpesten lett bronzérmes a BRSE

Vasárnap este játszották le a női bajnokság bronzpárharcának negyedik találkozóját, s miután a Békéscsaba Újpesten tudott győzni, ezzel az is eldőlt, hogy nem lesz ötödik találkozó, mert a vendégeké a bronzérem.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, A 3. HELYÉRT, 4. MÉRKŐZÉS:

ÚJPESTI TE – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE 0:3 (–30, –13, –20)

Tungsram-csarnok, 400 néző. V: Tillmann, Ujházi.

UTE: Fortuna 13, Nagy V. 4, Bagyinka 3, Váldez 12, Carabali 2, Crittenden 7. Csere: Koszjak, Hoque (liberók), Bokorné Liliom, Paradzik 2, Kovács L., Bleicher R. Vezetőedző: Kántor Sándor.

BRSE: Bokan 12, BODOVICS 12, PEROVICS 20, Mlinar 10, Medics 9, Tálas 3. Csere: Molcsányi (liberó) 1, Gommans 1, Ivanovics, Glemboczki, Pekárik 1. Vezetőedző: Bogdan Paul.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:2, 6:8, 11:9, 11:13, 18:13, 19:21, 22:22, 23:24. II. játszma: 3:2, 5:10, 6:16, 10:17, 13:24. III. játszma: 4:2, 5:7, 9:9, 11:10, 11:15, 12:18, 16:19, 19:24

Hazai pályán elpuskázták a bronzérem megszerzését a békéscsabai lányok, a negyedik mérkőzés kérdése az volt, hogy az csak egy rövidzárlat volt a CEV-kupában idén elődöntőt játszó csapattól, vagy Kántor Sándor kitalált valamit, aminek köszönhetően az UTE nyílttá tudja tenni az éremcsatát.

Bár az első játszmában a lilák öttel is vezettek, a végén óriási izgalmak közepette, a nyolcadik szettlabdát értékesítették a vendégek Bodovics Hanna ászával, s nyerték a szettet 32:30-ra.

Az így elvesztett játszma után viszont alaposan megzuhant a lilák teljesítménye, a második játszma közepén már tízzel is vezettek a vendégek, és végül simán nyerték a szettet (12:25).

A harmadik játszma elején megint feléledtek a hazaiak, de 11:11 után megint a vendégek percei következtek, akiknek a végén még az is belefért, hogy az első meccslabdánál pályára küldjék a sérülését követően, hosszú idő után most visszatérő Pekárik Esztert, aki aztán a második labdamenete végén kíméletlenül bombázta a labdát az újpesti térfélre, ezzel eldöntve a bronzérem sorsát (25:20).

Kántor Sándor: – Gratulálok mindenkinek, egy nagyon jó bajnokságon vagyunk túl. Annak pedig külön örülök, hogy ebben a rossz időben is be tudtuk csalni a nézőket a csarnokba.

Bogdan Paul: – Sokkal komolyabban vettük a mai mérkőzést, mint a péntekit, sokkal koncentráltabban játszottunk, és így jól értékesítettük a könnyű labdákat, ami meg is látszódott az eredményen.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Békéscsaba javára.

Női Extraliga-kvalifikáció:

MTK Budapest – Budaörs 3:0 (21, 26, 16)

Szamos utca, 100 néző. V: Kiss Z., Varjasi.

MTK: Godó 10, Kis R. 6, Vezsenyi 11, Takács D. 24, Borsos 6, Kotormán 2. Csere: Szalai (liberó), Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

BDSE: Radomszki 10, Kilyénfalvi 10, Juraszik 3, Bleicher N. 10, Ostorházi 8, Pisák 7. Csere: Maurer (liberó). Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:11, 21:20. II. játszma: 6:8, 16:14, 21:20. III. játszma: 7:8, 16:12, 21:14.

Tóth Gábor: – A fogadásunk nem volt olyan stabil, mint általában szokott lenni, viszont a többi játékelemmel elégedett lehetek. Jól támadtunk – még magas labdákból is –, szóval a mutatott játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok.

Április 29., hétfő
18:00 Fino Kaposvár – HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés)
20:00 LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi Extraliga-döntő, 4. mérkőzés)
Április 30., kedd
19:00 Jászberény – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga-kvalifikáció)
20:30 PTE-PEAC – SZESE-Győr (férfi NB I, 9. helyért, 3. mérkőzés)
Május 1., szerda
16:30 Budaörs – Hungast-Haladás (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred – MTK (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 5. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 5. mérkőzés) – ha szükséges