Férfi bajnoki döntő: újra előnyben a Vegyész

Hazai pályán került újra előnybe a férfi röplabda-bajnokság idei döntőjében a Vegyész RC Kazincbarcika együttese. A címvédő a két nappal ezelőtti, fővárosi vereség után ezúttal nem adott esélyt a Pénzügyőrnek, és a 3:0 arányú siker azt jelenti, hogy a borsodiakat már csak egy lépés választja el történetük ötödik bajnoki címétől.

Miután a Vegyész kikapott Budapesten, 1-1-re módosult az állás az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcában. A címvédő a harmadik meccsen, gyakorlatilag „leröplabdázta” ellenfelét a pályáról a nyitó játszmában (25-17, 1-0). A második szett már inkább az erőröplabdáról szólt, mint a látványos megoldásokról, így a szett végéig fej-fej mellett haladtak a felek. A végjáték is izgalmasan alakult, 23-23-nál viszont már csak a VRCK szerzett pontokat, az utolsót a center Juhász Péter (25-23, 2-0).

A harmadik játékrészt a Pénzügyőr kezdte jobban (4-7), Németh Szabolcsék nyolcnál érték először utol ellenfelüket, 17-nél pedig első ízben vezettek a szettben, sőt el is húztak három egységgel (19-16). A vendégek az időkérésüket követően visszakapaszkodtak (21-20), ekkor Marek Kardos vezetőedző hívta magához játékosait egy rövid megbeszélésre. Lubos Macko a lehető legjobbkor blokkolta meg a vendégek egyik legjobbját, majd egy Németh-ütés pontot tett a meccs végére (25-23, 3-0) – írta a vrck.hu.

Folytatás hétfőn 20 órakor, Budapesten.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA, DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr SE 3-0 (17, 23, 23)
Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 700 néző. V.: Halász T., Szabó P.
Vegyész: Páez, Németh 14, Juhász 11, Szabó D. 11, Milev 7, Macko 10. Csere: Vitko (liberó), Blázsovics 1, Toronyai. Vezetőedző: Marek Kardos.
Pénzügyőr: Magyar 3, Kiss D. 1, Flachner 1, Kovács Z. 16, Vitjuk 8, Rása 6. Csere: Bán (liberó), Szalai 9, Kovács S. 3. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó döntőben az állás 2-1 a Vegyész RC Kazincbarcika

Marek Kardos: Sokkal nyugodtabban játszottunk, mint a korábbi összecsapásokon, ennek köszönhetően pedig képesek voltunk megváltoztatni a mérkőzés ritmusát, valamint az ellenfél játékát is sikeresebben tudtuk olvasni.

Jókay Zoltán: Ma a Vegyész játszotta a férfiasabb röplabdát, és ezt a nyomást nem tudtuk elviselni.

A 3. helyért

Hazai pályán, magabiztosan győzött a Kecskemét a Fino ellen a férfi röplabda-bajnokság harmadik helyéért kiírt párharc harmadik összecsapásán, így 2-1-re szépített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcában. A két együttes legközelebb hétfőn, Kaposváron mérkőzik meg egymással.

A bronzcsata első felvonását a hírös városban nyerte meg a Fino, a második találkozót pedig emlékezetes, nagy csatában, 3:2 arányban sikerült behúzni. A kupagyőztes kecskemétiek számára nem maradt más esély, mint a párharc harmadik felvonását, hazai környezetben hozni. Ehhez képest a kaposváriak kezdtek jobban, akik az elején már 8:2-re, majd 15:12 arányban is vezettek. A folytatásban aztán fordult a kocka, és a KRC előbb befogta riválisát, aztán meg sem állt a játszmagyőzelemig. A térfélcsere után ugyancsak jól rajtolt a Fino, majd szoros küzdelem bontakozott ki a pályán. A hajrára is döntetlen állással fordultak a csapatok, és a végén megint a Kecskemét örülhetett. Mindezek után, a harmadik szettre szétesett a somogyiak játéka, és a fiúk mindössze 13 pontot tudtak összeszedni. A párharc tehát folytatódik, méghozzá hétfőn 18 órakor, a városi sportcsarnokban.

Férfi röplabda-bajnokság, a 3. helyért, 3. mérkőzés

Kecskeméti RC–Fino Kaposvár SE 3:0 (22, 22, 13)
Kecskemét, 200 néző. V: Jámbor, Horváth M.
Kecskemét: Gacs 5, Szabó M. 5, Pesti 13, Sanchez 9, Krupánszki15, Deliu 2. Csere: Deák (liberó), Török Sz. Vezetőedző: Dávid Zoltán
Kaposvár: Nagy J. 5, Bozóki 15, Kalmár 2, Nagy P. 19, Horváth K. 2, Keen 1. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 1, Kulcsár 2. Vezetőedző: Demeter György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 2:8, 7:11, 12:15, 19:16, 21:18. 2. játszma: 3:5, 6:8, 11:10, 15:16, 18:19, 21:19, 23:20. 3. játszma: 3:2, 9:7, 12:7, 15:8, 19:11, 21:13.

A párharc állása: 2-1 a Fino javára.

Dávid Zoltán: Gratulálok a fiúknak, ez férfimunka volt! Ezt a játékot szeretnénk folytatni a következő mérkőzésen.

Demeter György: Úgy tűnik, a csütörtöki, 3:2-es győzelem minket viselt meg jobban. A kevés hibával játszó Kecskemétet a ragyogó kezdés ellenére sem tudtuk legyőzni. Remélem, a játékosok a hétfői mérkőzésre tartalékolják az erőiket.