Legyőzte a Hungast-Haladást, így a következő szezonban a női röplabda Extraligában szerepelhet az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapata.

1. MICM-Diamant Kaposvári Egyetem–Hungast-Haladás 3:1 (–21, 21, 22, 23)

Kaposvár, 350 néző. V: Vári, Tillmann.

DIAMANT: Szűcs K. 16, Leidgeb 6, Cseszljar 1, Iricsanyin 9, Vacsi 8, Miklai 27. Csere: Héri (liberó), Császár 3, Horváth A., Szívós, Harmath 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

HALADÁS: Wallner 15, Kinser 10, Cicic 5, Miranda 9, Aszcserics 6, Takács B. 12. Csere: Lojen (liberó), Reljics 1, Kolada, Bokor. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 2:6, 5:10, 10:15, 13:18, 18:23. II. játszma: 3:0, 3:3, 7:8, 10:8, 14:10, 16:12, 19:17, 21:20, 24:21. III. játszma: 3:3, 6:5, 7:7, 9:9, 11:10, 11:13, 16:15, 19:18, 20:21, 23:22. IV. játszma: 4:2, 6:4, 8:7, 12:12, 13:15, 14:16, 18:18, 22:22, 24:23.

Rangadó várt az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetemre a női röplabda Extraliga-kvalifikáció hetedik fordulójában. A somogyiak azt a Hungast-Haladást látták vendégül, melytől idegenben 3:1-re kaptak ki, egy éve pedig éppen ők ütötték el az Extraligától a csapatot. A hazaiak egy győzelemmel bebiztosíthatták volna tagságukat a legfelsőbb osztályban.

Villámrajtot vettek a vendégek, egészen pontosan Wallner Sophie, akinek az első négy nyitásából négy pont lett. Szasa Nedeljkovics időt kért, de továbbra is azt történt a pályán, amit a szombathelyiek akartak. Miklai Zsanett csapata élére állt és sorra szerezte a pontokat, de mindig érkezett válasz a túl oldalról. Küzdöttek becsülettel a hazaiak, de az elején összeszedett hátrányukat már nem tudták ledolgozni.

A második szettben egészen 8:8-ig fej fej mellett haladtak a felek, ám ezután ritmust váltottak a kaposváriak és Leidgeb remek szerváival és csapatkapitányuk vezetésével négy egységgel elléptek. Mucsi Péter azonnal magához rendelte együttesét, s eleinte úgy tűnt, hatottak a szavai, de a folytatásban ismét felpörögtek Vacsiék, majd zsinórban három egységet ajándékoztak ellenfelüknek, így újra nyílt lett a szett. A hajrához kart karba öltve érkeztek a felet, a különbséget a csereként pályára lépett Császár jelentette, ugyanis az ő jó szerváinak (is) hála tudott kiegyenlíteni a Diamant.

A harmadik etapban jobbára egymás hibáiból éltek a felek. Érezhető volt, az a csapat nyerheti meg ezt a szakaszt, amelyik előbb meg tud nyugodni. Ez pedig a Kaposvár volt, igaz erre egészen 22:22-ig kellett várni.

A negyedik szett is jobbára a hibákról szólt, melyből akadt bőven mindkét oldalon. A Haladás azért tartott előrébb egy-két ponttal, mert kevesebb helyzetet rontott el, legalább is 14:18-ig, innentől azonban hamar egyenlő lett, a szombathelyi bakiknak köszönhetően. A végjáték rendkívül izgalmasan alakult: 23:23-nál kivédekeztek egy támadást a hazaiak, majd Nevena Iricsanyin ütése landolt a parketten, végül Miranda széles ütése tett pontot a szett és ezzel együtt a mérkőzés végére.

Az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem a sikerével feljutott az Extraligába.

Április 12., péntek
18:00 MTK Budapest–Jászberény (női Extraliga-osztályozó)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred–Budaörsi DSE (női Extraliga-osztályozó)
19:30 Gödöllő–Palota RSC (női NB I)
Április 13., szombat
18:00 TFSE–Diósgyőri VTK-FUX (női NB I)
19:00 MAFC-BME–Debreceni EAC (férfi NB I, az 5. helyért, 3. mérkőzés)
Április 14., vasárnap
16:00 1. MCM-Diamant Kaposvár–MTK (női Extraliga-osztályozó)
16:30 Dunaferr–Szolnok (férfi NB I, 11. helyért, 3. mérkőzés)
17:00 Jászberény–Budaörsi DSE (női Extraliga-osztályozó)
18:30 Fino Kaposvár–Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.