Férfi elődöntő: magabiztos sikerrel kezdett a Vegyész

A férfi Extraliga elődöntőjének első mérkőzésén magabiztos sikert aratott a címvédő Kazincbarcika, a rekordbajnok Kaposvár ellen. Az NB I-ben kihasználta a hazai pálya előnyét a MÁV Előre és a Sümeg is.

Férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés:

Vegyész RC Kazincbarcika – Fino Kaposvár 3:0 (18, 10, 21)

Don Bosco Sportközpont, Kazincbarcika, 500 néző. V: Bátkai-Katona, dr. Árpás.

VEGYÉSZ: Páez 7, Németh 10, Juhász 3, Szabó D. 14, Milev 5, Lubos 9. Csere: Vitko (liberó), Toronyai. Vezetőedző: Marek Kardos.

KAPOSVÁR: Nagy J. 1, Bozóki 9, Kalmár 1, Nagy P. 13, Horváth 4, Keen 2., Csere: Pápai (liberó), Kiss (liberó), Bögöly 6. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:14, 21:15. II. játszma: 8:4, 16:8, 21:9. III. játszma: 8:6, 15:16, 21:20.

A Kazincbarcika az első játszmában többször is meglógott három-négy ponttal, de a Kaposvár mindig visszakapaszkodott. A szett utolsó harmadában aztán már nem tudtak túljárni a vendégek Marian Vitkóék eszén, így magabiztosan kerültek előnybe a hazaiak (25:18). A második szett még simábban alakult: parádéztak Németh Szabolcsék, alig hibáztak, a magyar válogatott szélső ütő például 64 százalékos hatékonysággal támadott (25:10). Az újabb térfélcsere szoros etapot hozott, a Kaposvár két ízben is tudott vezetni. Lubos Macko jó blokkjai – a center összesen hat pontot szerzett az este ebből a műfajból – éppen időben jöttek, és az alapjáték is stabilizálódott, aminek köszönhetően 75 perc alatt nyert a Vegyész (25:21).

Marek Kardos: – Betartottuk a taktikát, de a harmadik szett közepén kicsit dekoncentráltakká váltunk. Jó dolog, hogy ebből sikerült gyorsan felállni.

Demeter György: – Nyitás és nyitás között nagy különbség van, ez döntött a hazaiak javára, teljesen megérdemelten kerültek előnybe.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a Vegyész javára.

(vrck.hu)

Férfi NB I-elődöntő, 1. mérkőzés:

Sümeg – PTE-PEAC (17, 16, 19)

Sümeg, 20 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.

SÜMEG: Török R. 8, Kunnert 15, Sow 7, Erki 10, Németh Z. 6, Tigyi 9. Csere: Nagy P. (liberó), Péter 1, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

PÉCS: Szabó G. 3, Várhalmi 2, Merkel 4, Jánossy 9, Soós 5, Dolgos 1. Csere: Kaszás (liberó), Pordán 10, Fodor, Portik 1. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sümeg javára.

MÁV Előre SC – SZESE Győr 3:0 (22, 18, 21)

Székesfehérvár, 90 néző. V: Mezőffy, Barabás.

MÁV: Stefanovics 4, Guzmics 3, Kaposi 14, Kholman 6, Salazar 18, Németh Zs. 13. Csere: Takács M. (liberó)., Damsits, Szőke, Náhol 1. Vezetőedző: Németh Ödön.

SZESE: Szántósi 9, Falvay 1, Bíró B. 7, Földes 1, Horváth B. 5, Leiner 7. Csere: Lengyel, Bicskó (liberók), Mészáros B., Apáti, Mészáros Á. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:2, 5:8, 8:12, 10:16, 15:18, 19:19, 23:22. II. játszma: 1:0, 7:6, 11:10, 16:13, 20:15, 24:17. III. játszma: 4:3, 9:7, 13:13, 17:15, 22:18.

Meglepte a házigazdát az első szettben a vendég SZESE: 16:10-re is vezetett Fehér Tibor gárdája. Ezután viszont sikerült felállni és végül 25:22-re behúzni az etapot, a többi között a támadások határozott és olykor foghatatlan befejezéseivel. A második játszma eleje az elsőhöz hasonlóan szorosan alakult, majd egyre inkább a MÁV dominált. Ennek eredményeként elmaradt az izgalom a folytatásban és 25:17-es sikert aratott a vendéglátó. A harmadik szettben sem volt könnyű dolga a remek napot kifogó Salazarnak és társainak, a SZESE fiataljai sokáig tartották a lépést. 13:13 és 15:15 után is a MÁV tudott előnyt kovácsolni, utóbbiból pedig már nem is engedett: 25:21-re nyert és 3:0-ra hozta a bajnoki elődöntő első felvonását.

Németh Ödön: – Ilyen mérkőzést vártam egy harcos, küzdős ellenfél ellen, amely felszabadultan játszott a Dunaferr legyőzése után. Egyik játszma sem volt egyszerű, de sikerült behúzni az első meccset, ami mindig fontos egy ilyen sorozatban. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és a Győrnek is a mutatott játékhoz!

Fehér Tibor: – Nem véletlenül alapszakaszelső a MÁV, jó és kemény játékkal győzött le minket. Igyekeztünk, de nem tudtuk az ellenfelet elbizonytalanítani. Gratulálok a Fehérvárnak!

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1–0 a MÁV Előre javára.

(fehervarvolley.hu)

Április 6., szombat
16:30 Dunaferr – Szolnok (férfi NB I, 11-12. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 LV Sport Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés)
Április 7., vasárnap
17:30 Budaörs – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 Vasas Óbuda – UTE (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés)
18:00 Palota – TFSE (női NB I)
19:30 DVTK Fux – Gödöllő (női NB I)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.