Heti program: képernyőn a női elődöntő – minden nap rangadó

Már a hajránál jár a bajnokság, hiszen a férfiaknál és a nőknél is már az elődöntőknél tartanak a csapatok. Előbbieknél most kezdődik a három nyert meccsig tartó párharc, utóbbiaknál pedig már a harmadik találkozók következnek.

A program szerdán Kaposvár–Budaörs női Extraliga-kvalifikációs mérkőzéssel kezdődik. Előbbiek sorozatban 23 megnyert bajnoki mérkőzés után két fájó vereséget is elszenvedtek, s hazai pályán nyilván a javítás lehet csak a céljuk.

Csütörtökön aztán a női bajnokság presztízsmérkőzése következik, amelyen a kupagyőztes Nyíregyháza a címvédő Békéscsabát fogadja, s az 1–1-re álló párharc harmadik találkozóját az M4Sport televízió is élőben közvetíti.

A pénteki nap rangadóját a címvédő Kazincbarcika és a rekordbajnok Kaposvár elődöntője jelenti, s ezzel a találkozóval kezdődnek a férfi párharcok a fináléba kerülésért. Emellett még egy férfi NB I-es elődöntőre és két női Extraliga-kvalifikációs mérkőzésre kerül sor, köztük egy Haladás–MTK rangadóval.

Szombaton két férfi elődöntőt rendeznek: a rangosabb a Pénzügyőr és a kupagyőztes Kecskemét párharca lesz, míg vasárnap a Vasas–UTE párharc harmadik felvonását rendezik, s ha a piros-kékek újra nyernek, azzal be is jutnak a fináléba. Emellett még egy Extraliga-kvalifikációs és két NB I-es mérkőzést is rendeznek a hét utolsó napján. A Palota és a TFSE meccsén eldőlhet az is, hogy melyik csapatnak kell majd osztályozót játszania a bentmaradásért.

Április 3., szerda
18:00 1. MCM Diamant Kaposvár – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
Április 4., csütörtök
20:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-BRSE (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport
Április 5., péntek
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés)
18:30 MÁV Előre – SZESE-Győr (férfi NB I-elődöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Jászberény – Szent Benedek-Balatonfüred (női Extraliga-kvalifikáció)
19:00 Hungast-Haladás – MTK (női Extraliga-kvalifikáció)
Április 6., szombat
16:00 Sümeg – PTE-PEAC (férfi NB I-elődöntő, 1. mérkőzés)
16:30 Dunaferr – Szolnok (férfi NB I, 11. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 LV Sport Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés)
Április 7., vasárnap
17:30 Budaörs – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 Vasas Óbuda – UTE (női Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés)
18:00 Palota – TFSE (női NB I)
19:30 DVTK Fux – Gödöllő (női NB I)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE
A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.