Női elődöntő: Újpesten is nyert a Vasas, egyenlített a Békéscsaba

A női Extraliga elődöntőjének második mérkőzéseit játszották le szombaton. A Vasas Óbuda Újpesten is győzni tudott 3:1-re, a bajnoki címvédő Swietelsky-Békéscsaba viszont hazai pályán 3:0-ra nyert a kupagyőztes Fatum-Nyíregyháza ellen és egyenlített.

Női Extraliga elődöntő, 2. mérkőzés:

ÚJPESTI TE – VASAS ÓBUDA 1:3 (–18, –22, 22, –20)

Tungsram-csarnok, 400 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.

UTE: Fortuna 7, Carabali 1, Crittenden 23, Bokorné Liliom 5, Paradzik 7, Bagyinka. Csere: Koszjak, Hoque (liberók), Bleicher R. 1, Nagy V. 7, Váldez 13. Vezetőedző: Kántor Sándor.

VASAS: Török 10, Da Silva 12, Kostelanská 22, Dékány 16, Abdulazimova 15, Ana Tiemi 3. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály 1. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:2, 8:9, 10:13, 14:15, 15:21, 18:24. II. játszma: 3:5, 5:9, 11:11, 16:13, 17:18, 18:21, 21:22, 21:24. III. játszma: 3:5, 6:10, 14:10, 17:12, 18:16, 19:22, 24:22. IV. játszma: 6:4, 8:9, 12:11, 12:16, 18:17, 18:19, 20:19, 20:24.

A piros-kékek ott folytatták a Megyeri úton, ahol egy hete a Folyondár utcában befejezték: magabiztos játékkal nyerték az első játszmát (18:25), s igazából a másodikban is csak felvillanásai voltak a liláknak, azonban amint egy kis előnyhöz jutottak, azonnal komoly nyitásfogadási hibák jöttek. Érződött a visszavonulását a héten bejelentő Lakatos Enikő hiánya liberó poszton (22:25).

A harmadik játszmában viszont 6:10-nél magára talált az UTE, amely a csereként lehetőséghez jutó Váldez és Nagy Viktória vezetésével sorozatban nyolc pontot szerzett. Ekkor nagyon hullámzó volt a játék, a végén a Vasasnak is volt egy 6:1-es sorozata, de 19:22 után már csak a hazaiak szereztek pontot, ezzel szépítve (25:22).

A negyedik szettben tovább folytatódott a hullámvasút: előbb az Újpest vezetett kettővel, majd a Vasas néggyel. A szett 20:19-es hazai vezetés után dőlt el, mert ekkor meg más a lilák nem tudtak újabb pontot szerezni (20:25).

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vasas javára.

Kántor Sándor: – Itt már csak győzelem és vereség van. A Vasas most egy lépéssel még közelebb került a döntőhöz, de oda nagyon nehéz bejutni. Aki most tőlünk úgy gondolja, hogy ezzel vége a párharcnak, az álljon fel és menjen haza.

Jakub Gluszak: – Jól kezdtünk és kontrolláltuk az első két játszmát. A harmadik szett közepétől viszont sokat hibáztunk és visszahoztuk az UTE-t a meccsbe. A negyedik játszmában jól harcoltunk, de ekkor nagyon hullámzó volt a játékunk, ezen mindenképpen változtatnunk kell a továbbiakban. Összességében azonban boldog vagyok az újabb győzelem miatt, az, hogy most hogyan játszottunk, az nem számít. De ez még nem a párharc vége, a következő mérkőzésen is maximális erőbedobásra lesz szükség.

Swietelsky-Békéscsaba – Fatum Nyíregyháza 3:0 (21, 22, 18)

Békéscsaba, 1400 néző. V: Halász T., Bátkai-Katona.

BRSE: Bokan 9, Bodovics 4, Perovics 22, Ivanovics 14, Medics 7, Tálas 3. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Bodnár 1, Mlinar. Vezetőedző: Bogdan Paul.

NYÍREGYHÁZA: Matics 6, Kalicsanyin 4, Varga E. 10, Brisebois 14, White 6, G. Francesco 2. Csere: Tóth F. (liberó), Mayfield, Szabó L. 1, Ancsin 1. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:3, 5:7, 8:8, 13:11, 18:18, 24:21. II. játszma: 3:0, 5:7, 8:8, 18:12, 21:13, 22:18, 24:18, 24:22. III. játszma: 5:3, 9:6, 15:11, 20:16, 24:18.

Mindkét csapat nagyon felszívta magát a döntőbe jutás szempontjából kulcsfontosságú elődöntőre. Hosszú labdamenetek, nagy mentések, szép blokkok már az elején mindkét oldalon. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a BRSE, hol a Fatum vezetett egy-egy ponttal. Az első időkéréssel 13:11-nél a nyírségiek éltek. Egy 3:0-s rohammal már náluk volt az előny. 16:17-nél a csabaiak edzője kért időt. Ő is jó érzékkel tette, hiszen együttese nem szakadt le, sőt a hajrába már előnnyel kanyarodtak, 20:19-nél ismét Hollósy következett időkéréssel. A csabaiak nagy tűzzel játszottak, nyoma sem volt a vasárnap látott bizonytalanságoknak. Maticsék persze nem hagyták magukat, és tűpontos ütéseikkel bizony gyakran zavarba hozták vendégeiket. Bodnár nyitása után három szettlabdához jutott a Békéscsaba és Perovics elementáris erejű bombája meg is hozta az eredményt (25:21).

Nagyszerűen kezdte a második játszmát a Békéscsaba, egymás után három pont, de hamar eszméltek a vendégek és már egyenlő volt az állás. Az elsőhöz hasonlóan szorosan alakult a 2. játék. Bokan parádés leütését egy borzasztó rossz nyitás követett, így nem sikerült ellépni a Nyíregyházától. Igyekezett kézben tartani a találkozót a Békéscsaba, minden labdáért megszakadtak, s ez a plusz eredményezte, hogy rendre a vendégek trénerének kellett az időkérés eszközéhez folyamodni, mint tette 13:11-es állásnál is. A csabaiak lendületét azonban nem tudták megtörni, akiknek – Ivanovics pazar ászával is – sikerült elhúzniuk hat ponttal. A különbség csak nőtt, mintha elbizonytalanodtak volna a szabolcsiak. Persze nem adták fel, igyekeztek zárkózni, 21:17-nél időt is kellett kért a csabaiak edzője. Perovics szenzációs ütése után öt szettlabdája is volt a Csabának. Négy nyírségi pont, de mielőtt nagyon izgulnánk, Bodnár lezárt a játékot (25:22).

A 3. játékban is tapadtak egymásra a csapatok. A csabaiaknak még az elején sikerült felépíteniük egy három pontos előnyt. Ivanovics nagyon elemében volt, labdáinak „szeme” volt, nagyon hasznosan játszott, a túloldalon a fáradhatatlan Briseboist és Vargát emelhetjük ki. 14:11-nél időt kért Hollósy edző. A hazaiak 19. pontja parádés mentések után született meg. Próbált faragni 4 pontos hátrányából a Fatum, de Medicséket már nem lehetett kizökkenteni, hat meccslabdájuk is volt, amit Perovics rögtön ki is használt (25:18). A Békéscsaba először verte meg a szezonban a Nyíregyházát.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Bogdan Paul: – Nagyon fontos volt, hogy a nyíregyházi három–nullás vereség után teljes erőbedobással nekimenjünk a Nyíregyházának és a kezdetektől domináljunk. Döntő pillanatokban szereztünk fontos pontokat és védekezésben, nyitásban és nyitásfogadásban is nagyot javultunk.

Hollósy László: – Nem mutatott újat a Békéscsaba. Fegyelmezetlenek voltunk, ami megpecsételte a sorsunkat.