Női NB I: Békéscsabán is nyert a Vasas

Rangadóval zárult az Extraliga alapszakasza, s már két-két mérkőzést lejátszottak a kvalifikációs bajnokságokból is. A Vasas Békéscsabán győzött, míg a Kaposvár a Jászberényt, az MTK pedig a Balatonfüredet győzte le három játszmában. A DVTK ugyancsak magabiztosan nyert a Palota ellen, a Gödöllő viszont az ötödik szettben harcolta ki a győzelmet a TFSE ellen.

Női Extraliga:

SWIETELSKY-BRSE – VASAS ÓBUDA 1:3 (–21, 20, –20, –21)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Tillmann, Adler.

BÉKÉSCSABA: Tálas, Bokan 13, Bodovics 7, Ivanovics 13, Mlinar 5, Bodnár 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Glemboczki 8, Medics 8, Fábián 2, Sebestyén 3. Vezetőedző: Paul Bogdan.

VASAS: Ana Tiemi, Kostelanská 9, Ambrosio 8, Villám L. 3, Török 17, Abdulazimova 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Erzen 9, Da Silva 4, Mihály 4, Durst A. 3. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. szett: 2:1, 8:1, 11:13, 15:14, 19:24. II. szett: 3:2, 6:2, 10:5, 15:8, 16:11, 20:13, 24:16. III. szett: 4:3, 4:6, 12:10, 16:17, 18:17, 18:21. IV. szett: 6:2, 6:6, 13:9, 14:17, 19:20.

Paul Bogdan: – Mind a két csapat fáradtan érkezett az alapszakasz végéhez. Ám mindenki tudta azt is, hogy itt most nincs tétje a találkozónak. Ezért új formációkat próbáltunk ki és gyakoroltunk, mindkét edző alaposan forgatta a csapatát. Teszt mérkőzésnek illet be a mai találkozó

Jakub Gluszak: – Olyan mérkőzést játszottunk, amelynek a végeredménye nem számított sehová. Most az volt a fontos, hogy fejben és játékban felkészüljünk a rájátszásra. A szettek elején nem játszott jól a csapat, de fokozatosan belelendültünk, és ez volt a döntő végül. Innen kezdve várjuk a rájátszást.

Női Extraliga-kvalifikáció:

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Jászberény 3:0 (18, 21, 16)

Kaposvár, 450 néző. V.: Nagy L., Farkas L.

DIAMANT: Miklai 12, Szűcs K. 9, Vacsi 4, Cseszljar 7, Iricsanyin 20, Leidgeb 2. Csere: Héri (liberó), Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

JÁSZBERÉNY: Jakovcsuk 3, Devaney 4, Cveticsanyin 8, Szavovics 5, Pintér A. 9, Petrenkó 5. Csere: Lékó (liberó), Petőváry 2, Buljavics 1, Maliseva. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:13, 21:17. II. játszma: 6:8, 16:14, 21:19. III. játszma: 8:3, 16:7, 21:12.

Az alapszakasz eredményeinek köszönhetően mindkét csapatnak csaknem másfél hónapja volt arra, hogy felkészüljön az Extraliga-kvalifikációra. A hét idegenlégióst foglalkoztató jászságiak ellen hatalmas akarattal és lelkesedéssel kezdtek a Diamant-lányok, és Nevenea Iricsanyin vezérletével kézbe is vették az irányítást. A csapatkapitány, Miklai Zsanett nem csak a támadásokból, hanem a mezőnymunkából is kivette részét, a szett végére pedig egy elhibázott vendégtámadás tett pontot.

A második játszma ezek után hatalmas küzdelmet hozott, szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrában, a lehető legjobbkor jött Miklai ásza, amely lendületet adott a lányoknak, akik be is húzták az újabb szettet. A harmadik felvonásban már csak egy együttes volt a pályán, a hazaiak sorra vezették szebbnél szebb támadásaikat. A kaposváriak nem ismertek elveszett labdát, edzőjük pedig karmesterként, az oldalvonal mellől folyamatosan irányította őket. Igazi, nagybetűs csapatként játszott ezen az estén a Diamant, mely teljesen megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

Szasa Nedeljkovics: – A szezon eddigi legjobb teljesítményével győztünk ma este. Taktikailag jól felkészültünk, olvastuk ellenfelünk játékát. Jó százalékkal hoztuk a nehéz pontokat. Végig a kezünkben volt a meccs, és örülök, hogy megmutattuk, mit tudunk. Egy nagyon fontos lépést tettünk a célok megvalósítása felé, de még vár ránk kilenc nehéz mérkőzés.

Deme Gábor: – Gyengén játszottunk, rengeteg nyitást rontottunk. Egy nagyon motivált csapattal találtuk magunkat szembe. Az alapszakasz sok veresége rányomta a bélyegét a teljesítményünkre.

MTK – Szent Benedek-Balatonfüred 3:0 (21, 22, 17)

Szamos utca, 50 néző. V: Szarka, Varjasi.

MTK: Kotormán 3, Godó 19, Kis R. 12, Vezsenyi 7, Takács D. 19, Borsos 2. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 2, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

SZBBRA: Yslany Kelly 5, Sours 10, Vasvári E. 5, M. Szkorics 8, N. Szkorics 10, Jezerniczki 7. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 21:19. II. játszma: 5:8, 15:16, 21:19. III. játszma: 8:3, 16:9, 21:15.

Tóth Gábor: – Rendkívül fegyelmezetten játszottunk, aminek nagyon örültem. Már az edzéseken is látszott, hogy jó erőben és jó formában vagyunk. Az első két szett nagyon nehéz volt, főleg a második: beragadtunk az elején, de végül ebből is ki tudtunk lábalni, és megőriztük a lélektani előnyt a végéig.

Női NB I:

DVTK Fux – Palota (17, 17, 16)

Miskolc, 200 néző. V: Csizmarik, Jámbor.

DVTK: Kiss E. 4, Sitku, Kovács E. 14, Szajkó 12, Sitkey 10, Kundrák 12. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Bertók 3, Egri 1, Kiss V. 1, Rohály. Szakmai igazgató: Toma Sándor.

PALOTA: Széles-Neizer 2, Mészáros Zs. 5, Király D. 10, Mester 4, Halla P. 9, Misinszki 5. Csere: Antal (liberó), Rácz. Vezetőedző: Neizer Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:9, 21:12. III. játszma: 8:3, 16:10, 21:13. III. játszma: 8:1, 16:8, 21:10.

Toma Sándor: – Örülök, hogy fegyelmezetten, taktikusan és jó játékkal tudtuk legyőzni ellenfelünket. Minden játékosunk pályára tudott lépni és éltek a lehetőséggel.

Gödöllő – TFSE 3:2 (22, –14, 17, –9, 13)

Gödöllő, 100 néző. V: Barabás, Sík.

GÖDÖLLŐ: Ludmán 6, Tettamanti 4, Halla G. 11, Körtvélyessy 4, Király A. 8, Tóth Bagi 3. Csere: Kovács A., Rausch (liberók), Bálintné Széles 8, Dégi, Bajnóczi 2, Barta, Albert 2, Tóth Sz. Vezetőedző: Szabados István.

TFSE: Szabó Á. 1, Poór 15, Villám Cs. 12, Zgyerka-Édes 9, Araujo 12, Young. Csere: Boller, Dobrovits (liberók), Horváth Z. 1, Czakó 8, Németh J., Veres 1, Oláh 2. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 21:19. II. játszma: 1:8, 9:16, 11:21. III. játszma: 8:5, 16:13, 21:16. IV. játszma: 3:8, 8:16, 8:21. V. játszma: 5:3, 8:7, 10:8, 12:9, 12:12.

Szabados István: – Elégedett vagyok, hiszen a juniorokkal kiegészített csapatunkkal, öt újoncot avatva is győzni tudtunk.

Molnár István: – Kiélezett mérkőzés volt, amelyen több pontot szereztünk, mint az ellenfél, de hát ilyen a röplabda. Apró taktikai fegyelmezetlenségek miatt buktunk el játszmákat, sajnálom a lányokat, mert ma a szívüket is kitették a pályán. Vasárnap a Palota ellen javíthatunk, de aggódunk a megsérült amerikai légiósunkért is.

A HÉT TOVÁBBI PROGRAMJA:
Március 17., vasárnap
16:00 Sümeg – Dunaferr (férfi NB I)
16:00 Szolnok – MÁV Előre (férfi NB I)
16:00 Gödöllő – DVTK Fux (női NB I)
17:00 Vegyész RC Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga)
17:00 SZESE-Győr – PTE-PEAC (férfi NB I)
17:30 Budaörs – MTK (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 Jászberény – Hungast-Haladás (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 TFSE – Palota (női NB I)
19:00 MAFC-BME – DEAC (férfi Extraliga)