Nyert a Vegyész, 0:2-ről fordított a MÁV Előre

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Egy-egy mérkőzést játszottak vasárnap a férfi Extraligában és NB I-ben. A bajnoki címvédő Kazincbarcika három játszmában győzte le a MAFC-ot a fővárosban, míg a MÁV Előre már kétjátszmás hátrányban volt a Dunaferrel szemben, ám a fehérváriak innen is fordítottak a megyei rangadón.

Férfi Extraliga:

MAFC-BME – Vegyész RC Kazincbarcika 0:3 (–22, –20, –17)

Folyondár utca, 100 néző. V: Bátkai-Katona, Halász E.

MAFC: Török P. 1, Posztós 5, Eke 8, Csoma 13, Bohnicsek 8, Szabó B. 4. Csere: Bene (liberó), Kun 1, Tar, Bán B. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

VRCK: Páez 1, Gebhardt N. 13, Juhász 9, Szabó D. 17, Milev 7, Macko 2. Csere: Vitko (liberó). Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 20:21. II. játszma: 5:8, 13:16, 18:21. III. játszma: 6:8, 14:16, 14:21.

Schildkraut Krisztián: – Az első két szettben partiban voltunk, és nagyon sajnálom, hogy akkor nem sikerültek a végjátékok. A harmadik játszmában volt egy olyan ítélet, ami szerintem nem volt jogos, és ez visszavetette a csapatot. Szerdán jön majd a visszavágó Kazincbarcikán és igyekszünk majd meglepni őket.

Marek Kardos: – Nem igazán ment nekünk a nyitásokat követő első támadásokból, de jól védekeztünk, és ezekből a kivédekezett labdákból jó százalékban eredményesek tudtunk lenni. Nem volt egy rossz mérkőzés, izgalmas volt, sok szép dolgot láthattak a nézők. Vlado Milev játékát külön szeretném kiemelni, kulcspillanatokban segített a csapatnak.

(Fotó: vrck.hu)

Férfi NB I:

MÁV Előre SC – Dunaferr SE 3:2 (–20, –23, 20, 15, 13)

Székesfehérvár, 60 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.
MÁV Előre: Németh Zs. 3, Náhol 1, Kaposi 18, Kholman 10, Salazar 30, Stefanovics 7. Csere: Takács M. (liberó), Szőke 5, Guzmics 1, Damsits. Vezetőedző: Németh Ödön.

Dunaferr: Tomanóczy B. 11, Iván B. 9, Csizmadia 2, Hatvany 12, Matyiák 8, Móró 6. Csere: Sárközi (liberó), Iván G., Majoros 2, Laczi 5. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 5:8, 6:12, 10:16, 15:18, 17:21, 19:24. II. játszma: 5:5, 11:9, 14:14, 14:16, 17:21, 22:22. III. játszma: 2:2, 4:7, 9:12, 13:13, 15:14, 17:15, 23:17. IV. játszma: 2:1, 8:3, 16:9, 19:14, 21:14. V. játszma: 4:4, 7:4, 8:8, 8:10, 14:13.

Németh Ödön: – Kiegyensúlyozott mérkőzésen az ellenfél kihasználta a hibáinkat. 0:2 után a fiúk jobban összpontosítottak és ez meglátszott az eredményben. Az ötödik szett mindig lutri, de itt is felálltunk és összehoztuk ezt a fontos győzelmet. Gratulálok a fiúknak!

Tomanóczy Tibor: – Gratulálok a hazaiaknak! Úgy gondom, hogy ami jár a Fehérvárnak, az jár nekünk is.