Nagy Péter sárga-pirosa után barcikai siker Kaposváron

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Egy férfi Extraliga mérkőzést játszottak le szerdán, amelyen a Fino Kaposvár a Vegyész RC Kazincbarcikát fogadta. Az első két játszmát szoros játékban nyerték a vendégek, a harmadikat viszont nagyon simán a hazaiak. A negyedik szettben 16:15-ös vendégvezetésnél egy barcikai pontot ítélt a játékvezető, amit a hazaiak csapatkapitánya erőteljesen vitatott, még a hálót is megtépte, mire sárga-piros lapot kapott Horváth Miklós játékvezetőtől. Ez már sok volt a Finónak, s ezt követően már csak a Vegyész volt a pályán.

Férfi Extraliga:

Fino Kaposvár – VRCK 1:3 (–24, –22, 13, –19)

Kaposvár, 300 néző. V: Horváth M., Bátkai-Katona.

FINO: Keen 7, Bozóki 11, Nagy J. 6, Nagy P. 16, Horváth K. 14, Kalmár 4. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Bögöly 1. Vezetőedző: Demeter György.

VRCK: Gebhardt N. 14, Juhász 8, Szabó D. 10, Milev 14, Macko 6, Páez 2. Csere: Vityko (liberó), Toronyai, Árva. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 15:16, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:15, 18:21. III. játszma: 8:3, 16:7, 21:12. IV. játszma: 5:8, 13:16, 16:21.

Demeter György: – Az első és a második szettben is jobb volt a Kazincbarcika a hajrában, míg a harmadik játszmában kellően agresszívak voltunk. A negyedikben nem kellett volna ekkora előnyt adnunk ellenfelünknek, ráadásul a körülmények sem segítettek bennünket, de a bíró a pálya része.

Marek Kardos: – Kevesebbet rontottunk, mint ellenfelünk, ennek köszönhetjük a győzelmünket. Támadásban hatékonyak voltunk, és okosak voltunk védekezésben. Szép volt ez a siker, gratulálok a játékosoknak és annak a négy kazincbarcikai szurkolónak, akik végig buzdítottak a helyszínen bennünket!