Elgázolta a Nyíregyháza a Jászberényt

Magabiztos győzelemmel kezdte az Extraligát a kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes Fatum Nyíregyháza. A Jászberény igazából nem tudott komoly ellenállást kifejteni a Continental Arénában.

 

FATUM-NYÍREGYHÁZA – JÁSZBERÉNY 3:0 (16, 14, 12)

Continental Aréna, 800 néző. V: Bátkai-Katona, Vári.

FATUM-NYÍREGYHÁZA: Medic 9, Kalicanin 6, Varga E. 16, Brisebois 6, White 5, Francesco 1. Csere: Tóth F.(liberó), Matic 4, Ancsin, Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.

JÁSZBERÉNY: Jakovcsuk 6, Pintér A. 4, Petrenkó, Riczkó 4, Devaney 8, Petőváry 4. Csere: Lékó (liberó), Faragó F., Maliseva 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 8:6, 14:9, 18:14, 22:16. II. játszma: 0:3, 5:3, 8:7, 14:8, 20:9, 22:13. III. játszma: 4:1, 7:5, 13:7, 16:8, 19:9, 23:11.

 

Az előző szezonban ezüstérmes és Magyar Kupa-győztes Fatum-Nyíregyháza idénykezdete körüli várakozás már a múlt heti szurkolói ankéton is érezhető volt, a Jászberény elleni csütörtök esti meccsen pedig mindez a tetőfokára hágott. A szervezők is kitettek magukért, hangulatfokozó kisfilmtől kezdve, a játékosok látványos bemutatásán át Erdősné Balogh Erika mezvisszavonultatásáig volt minden – a nyíregyházi ikont dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere és a Magyar Röplabda-szövetség elnöke, valamint Kósa Árpád, a kabinetiroda vezetője köszöntötte.

Természetesen nemcsak a szervezők, a csapat is gondoskodott a jó szórakozásról. A Fatum sikeres szezonkezdete egy pillanatig sem forgott veszélyben, ugyan az első percekben többször is rosszul nyitottak a hazaiak, már az első játszmát is magabiztosan nyerték.

A nyíregyháziak olykor a látványra is odafigyeltek, hol egy látványos lecsapással, hol egy ejtéssel, máskor egy jó ütemben összeállt blokkal szereztek pontot. Hollósy László csapata kiszolgálta a közönséget és megérdemelt győzelemmel kezdett bele egy remélhetőleg nagyon sikeres menetelésbe.

(szon.hu)

Hollósy László: – A kezdeti idegeskedés után sikerült megtalálni a ritmust. Örülök, hogy ezt az első lépést sikerült megtennünk, de még sok apró lépés hiányzik ahhoz, hogy elérjük a céljainkat. Most ezeket az érzéseket fel kell használnunk, hogy a következő mérkőzésen még erősebbek legyünk. Próbáljuk gyakorolni, hogy nyomás alá helyezzük az ellenfelet, hogy elveszítse az önbizalmát. Úgy láttam, hogy az ellenfél a második játszma közepétől kicsit hitehagyottá is vált. Ahogy egyszer Mocsai Lajos mondta, ezt a győzelmet sem alul-, sem túlértékelni nem kell.

Deme Gábor: – Habár sajnos az egyik alapemberünk nem játszhatott, ez nem magyarázat a súlyos vereségünkre.

(Budai Levente/NS)

 

Női Magyar Kupa-selejtező:
Pénzügyőr – Budaörs 0:3 (–14, –11, –6)
Továbbjutott a Budaörs

A HÉT TOVÁBBI PROGRAMJA
2018.10.05., péntek
18:00 KÖZGÁZ – Debreceni EAC (női Magyar Kupa-selejtező, visszavágó)
19:00 Szolnok – Kecskemét (férfi NB I, B-csoport)
2018.10.06., szombat
16:00 Sümeg – Dunaferr (férfi NB I, B-csoport)
17:00 Vasas Óbuda – Haladás Szombathely (női Extraliga)
19:30 UTE – BRSE (női Extraliga)
2018.10.07., vasárnap
16:00 Fino Kaposvár – DEAC (férfi NB I, B-csoport)
16:00 MÁV Előre – Pénzügyőr (férfi NB I, A-csoport)
17:00 Palota – TFSE (női NB I)
17:00 MTK Budapest – Penta Gödöllői RC (női NB I)
18:00 Szent Benedek-Balatonfüred – 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem (női NB I)
18:45 DVTK – Budaörsi DSE (női NB I)
19:00 MAFC – SZESE Győr (férfi NB I, A-csoport)