Ülőröplabda Eb: Megszerezte második győzelmét férficsapatunk

Archív, Ülőröplabda 2022 előttről

A délelőtti, törökök elleni vereség után délután újabb mérkőzést játszott férfi ülőröplabda-válogatottunk. Az ellenfél ezúttal Olaszország volt, s a mieink három játszmás találkozón megszerezték második győzelmüket.

Férfiak a 9-13. helyért:

Magyarország – Olaszország 3:0 (16, 19, 23)
Magyarország:
Veleg 2, Gergencsik 4, Domina 4, Peres 7, Kertész 13, Mányák 17. Csere: Bernáth, Zarándi. Szövetségi kapitány: Jerome Dumas.

Olaszország: Barossi 2, Marsiliani 13, Ignoto 4, Campana 4, Gamba 8, Cavagnini 2. Csere: Blanc, Di Mare, Di Ielsi, Ripani, Scendoni 1, Mangiacapra.

Remekül kezdték a mieink a találkozót, már az elejétől kezdve magabiztos előnyre tettek szert az első játszmában, s végül nagyon simán szerezték meg a vezetést (25:16). A második játszmában 15:15-ig tartani tudták magukat az olaszok, ezt követően azonban fokozatosan elléptek a mieink, s a végjátékot ekkor is nagyon simán hozták (25:19). A harmadik játszmában érezhetően már fáradtak a mieink, ekkor a végén 23:23 is volt az állás, de Gergencsik János pontjával így is a mieink előtt adódott mérkőzéslabda, amit egy olasz hibának köszönhetően azonnal sikerült kihasználni (25:23). A találkozó legeredményesebb játékosa Mányák Attila volt 17 ponttal. A mieinkre holnap pihenő vár, s aztán a szombati záró napon Lettországgal mérkőznek majd meg.

Az alsóház állása: 9. Magyarország 2 győzelem (3 mérkőzés, 6:4 szettarány), 10. Lettország 1 (1, 3:0), 11. Törökország 1 (1, 3:0), 12. Grúzia 0 (2, 1:6), 13. Olaszország 0 (1, 0:3)