Harmadikak lettek a lányok – az Eb további menetrendje

Archív, Ülőröplabda 2022 előttről

A horvátországi Porecben zajló ülőröplabda Európa-bajnokság harmadik napján Szlovénia volt női válogatottunk ellenfele. Mivel a mieink háromjátszmás vereséget szenvedtek, így végül a csoport harmadik helyén végeztek, s csütörtökön az elődöntőbe kerülésért játszhatnak majd.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, POREC (HORVÁTORSZÁG), NŐI CSOPORTMÉRKŐZÉS:
Magyarország – Szlovénia 0:3 (–18, –13, –13)
Magyarország:
Werkman 10, Nebehaj 3, Szabóné 6, Molnár 2, Juhász 6, Szilágyi 3. Csere: Kovács A., Szabó É., Szabó Z., Szűcsné 1. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.
Szlovénia: Jakin 9, Ocepek 6, Pirih 13, Gosnak 4, Gabrscek 10, Zbil 6. Csere: Ferjan, Ovcjak, Jeler, Vrhovnik.

Pedig remekül kezdtek a lányok, hiszen az első technikai szünetben 8:2-re vezettek, s még a másodiknál is nekik állt a zászló (16:14), ezt követően azonban végképp magához ragadta a kezdeményezést a szlovén csapat, s már csak két pontot engedélyezett a mieinknek ebben a szettben (18:25). A másodikban folytatták menetelésüket (13:25), s a mieink sajnos a harmadiknak is csak az elején tudtak komolyabb ellenállást kifejteni (:25), így végül a csoport harmadik helyén zártak, de így is bejutottak a legjobb hat közé, ami függetlenül a további mérkőzések eredményeitől, női csapatunk eddigi legjobb helyezése, hiszen hetediknél előrébb eddig nem végzett válogatottunk.

A csoport végeredménye: 1. Finnország 6 pont (9:2), 2. Szlovénia 5 (6:3), 3. Magyarország 4 (5:7), 4. Horvátország 3 (1:9)

A lányok így az A-csoport második helyezettje, azaz Ukrajna ellen folytatják majd a küzdelmeket, immár a négy közé kerülésért. A találkozó csütörtök délelőtt, 9:45-kor kezdődik, a győztes az elődöntőbe jut, a vesztes pedig az 5-6. helyért játszik pénteken.