Rossz nyitás a dánok ellen, az Európa Ligában

Archív, Egyéb 2022 előttről

Vereséggel kezdte meg férfi válogatottunk az Európa Ligát, az ukrajnai Ivano-Frankivszkban. A mieink a legnehezebbnek számító ellenfél, Dánia ellen léptek pályára, s szenvedtek 3:0-s vereséget. A mieink 18 nyitást rontottak el a meccsen.

RÖPLABDA, FÉRFI EURÓPA LIGA
Magyarország – Dánia 0:3 (–19, –24, –21)
Ivano-Frankivszk (Ukrajna), 100 néző. V: Dragomir (román), Lagierski (lengyel)
Magyarország: Németh Sz. 8, Rása 7, Pádár 6, Gergye 12, Kovács Z. 3, Kaszap. Csere: Deák, Pápai (liberók), Keen 1, Baróti 7, Dávid Cs. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.
Dánia: Gade 5, Sörensen 5, Jacobsen, Özari 8, Bonnesen 14, Nielsen 9. Csere: 2 Hjorth (liberó), Hartmann. Szövetségi kapitány: Mikael Trolle.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 6:8, 10:15, 12:16, 14:17, 18:24. II. játszma: 0:3, 3:7, 7:8, 12:10, 12:14, 13:16, 16:16, 17:19, 21:21, 23:24. III. játszma: 5:2, 8:5, 12:9, 13:14, 15:16, 18:22, 19:24.

Jól kezdtek a mieink, rendre egy-két pontos előnyben voltak a meccs elején, de aztán 4:4 után fordult a kocka és a szett közepére négy pontos előnybe kerültek a dánok. Ahogyan a kapitány előző nap nyilatkozta, a mieink az erős szervákkal próbálták meg zavarba hozni a dánokat, de sajnos ebben benne volt a hibázás lehetősége, s eleinte bizony elég sok nyitást rontottak a mieink. Juan Manuel Barrial cserékkel próbálkozott, és sikerült is valamelyest csökkenteni a hátrányt. Sajnos a játszma végén megint elhúzott az ellenfél, s végül viszonylag simán nyert is (19:25).

Sajnos a dánok folytatták a menetelést a második játszmában is és a mieink szervahatékonysága sem javult. Az első játszmában összesen ötöt, a másodikban egyből az elején kettőt is rontottak. 3:7 volt az eredményjelzőn, amikor a mieink összeszedték magukat, s még az első szünet előtt Gergye Roland nyitássorozatával kiegyenlítettek, majd utána a vezetést is átvették. Sajnos nem sokáig, itt jegyezzük meg, hogy a román játékvezető sem nagyon fogadta kegyeibe a csapatot: minden kétes szituációban ellenünk döntött. A második szünet viszont jól jött a csapatnak, pillanatok alatt kiegyenlítettünk Rása Alex két pontjával. A vezetést azonban nem sikerült átvenni, de 21:21-nél Németh Szabolcs ászával megint egyenlő volt az állás. Sajnos így is a dánok előtt adódott szettlabda, s bár az elsőt még hárították a mieink, a másodikat már nem sikerült (24:26).

A harmadik szett három rossz szervával kezdődött, de aztán a pályán maradó Baróti, illetve Gergye Roland is ászt nyitott. Ezúttal a dánok hibáztak sorozatban (a szünetig négyszer is), így három pontos előnynél vonultak az első szünetre a csapatok. A játszma közepéig őriztük is az előnyt, de ekkor sorozatban háromszor voltak eredményesek a dánok és kiegyenlítettek. Hiába kért időt a magyar kapitány, fordítani is tudott ellenfelünk, de aztán 18:18-ig fej fej mellett haladt a két csapat. Sajnos ekkor megint többször belehibáztak a mieink, és ezzel elúszott ez a játszma is (21:24).

Juan Manuel Barrial: – Ha szeretnének elérni valamilyen komoly eredményt, akkor a játékosoknak el kell kezdenie röplabdázni. Egy dolog ugyanis az edzéseken mutatott teljesítmény, de az számít, amit a meccsen mutatsz!

A csoport másik mérkőzésén:
Ukrajna – Izrael 3:0 (22, 20, 19)

A csoport állása:
1. Ukrajna 3 pont (3:0), 2. Dánia 3 (3:0), 3. MAGYARORSZÁG 0 (0:3), 4. Izrael 0 (0:3)