U17-es Eb-selejtező: biztató bemutatkozás a törökök ellen

Teremröplabda, UP

Lejátszotta első mérkőzését Portugáliában a magyar U17-es válogatott. A mieink első ellenfelei a törökök voltak, s Bodonyi Ákos csapata bravúros teljesítménnyel megnyerte az első játszmát, s ugyan a sokkal esélyesebb törökök ezt követően fordítottak, a mieink a negyedik játszmában is közel álltak a szettnyeréshez. Sajnos végül minimális különbséggel ezt is a törökök nyerték, így 3:1-ra a meccsen is ők győztek.

Fiú U17-es Eb-selejtező:
Törökország – Magyarország 3:1 (–23, 16, 19, 23)
Paredes, 80 néző. V: Radovanovics (szerb), Sabroso Moratilla (spanyol)
TÖRÖKORSZÁG: Senturk 8, Han 11, Ünver 21, Tanriseven 7, Ayranci 11, Akarsu 4. Csere: Yagli (liberó), Karahan, Uzunca, Atik. Szövetségi edző: Engin Yilmaz.
MAGYARORSZÁG: Molnár T. 1, Pongó 10, Fitor 4, Zsoldos 13, Péter 18, Csepcsényi 2. Csere: Orosz (liberó), Szepesi, Sturm, Cserép 1, Horváth D., Tamási. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
Bodonyi Ákos: – Jól kezdtük a mérkőzést, ahol sikerült stabil alapjátékot a pályára vinni. A második szettben azonban a nyitás-nyitásfogadásunk romlani kezdett, így a viszonylag magas ellenfelünk könnyedén tudott védekezni ellenünk, ez nyilván rányomta a bélyegét a második és a harmadik játékrészre, ahol egy-egy játékos nem tudta a legjobb formáját hozni. Ha sikerül az egyéni teljesítményen javítani, azt gondolom, hogy a csapat is javulni fog. Így reményeim szerint a holnap, holnaputáni mérkőzésen egy kicsit stabilabb alapjátékot tudunk nyújtani. Ha ez sikerül, akkor a portugálok ellen is és a finnek ellen is bőven van keresnivalónk. Hajrá Magyarország!

A magyar válogatott kerete: Csepcsényi Máté (DSE Röplabda Akadémia), Cserép Tamás (DSE Röplabda Akadémia), Dobos Bertalan Ferenc (Kaposvári RSE), Fitor Patrick (Szegedi RSE), Horváth Dávid (Kaposvári RSE), Molnár Tamás (Dág KSE), Németh Áron (Pénzügyőr SE), Orosz Péter (ÉDRA MÁV Előre Akadémia), Péter Arnold (ÉDRA MÁV Előre Akadémia), Pongó Zalán (Dág KSE), Sturm Levente (ÉDRA MÁV Előre Röplabda Akadémia), Szepesi Máté (Szegedi RSE), Tamási Milán Dániel (Lőrinc 2000), Zsoldos Péter (ÉDRA MÁV Előre Akadémia)

Április 22., szombat
17:00 Jászberény VT – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Szent Benedek RA (női NB I)
19:00 TFSE – Vasas SC (női NB I)
19:00 Portugália – Magyarország (fiú U17-es Eb-selejtező, Portugália)

Április 23., vasárnap
16:00 Magyarország – Finnország (fiú U17-es Eb-selejtező, Portugália)
16:00 Békéscsabai RSE – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:00 Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, a 3. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley.hu
18:00 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)
18:00 UTE U21 – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
18:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I-döntő, 1. mérkőzés)
18:00 Dág KSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, a 7. helyért, 1. mérkőzés)
19:30 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, az 5. helyért, 1. mérkőzés)