Vasas-sikerrel kezdődött a női döntő

A vártnál könnyebben szerzett vezetést a Vasas Óbuda a női Extraliga döntőjének első mérkőzésén. A vendég Swietelsky-Békéscsaba csak a két középső játszmában tudta megnehezíteni a piros-kékek dolgát (a harmadikat meg is nyerték), a másik kettőben azonban nagyon simán nyertek a fővárosiak. Az 5. helyért lejátszott meccsen viszont az UTE-nak két meccslabdája is volt a negyedik szettben, az ötödikben pedig 7:1-re is vezetett Kaposváron, de a hazaiak végül mindkétszer fordítottak és így megtartották pályaelőnyüket.

Női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés:
Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba 3:1 (15, 22, –23, 15)
Folyondár utca, 900 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.
VASAS: Török 8, Papp 10, Bannister 28, Fricová 8, Abdulazimova 10, Szkripak 3. Csere: Juhár (liberó), Fábián, Vezsenyi 1, Kump, Bojko 2, Jámbor. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
BÉKÉSCSABA:
Bagyinka 2, Glemboczki 11, Bodnár 5, Drpa 16, Vaszileva 15, Mosher 4. Csere: Molcsányi (liberó), Pintér 1, Olijnyik 1, Karhu. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Jannisz Atanaszopulosz:
– Ahogy azt várni lehetett, mindkét csapat idegesen kezdett, mert a 12 napos kihagyás sok volt, hiányzott a ritmus. A blokkvédekezésünk ma nagyon jól működött, agresszívan szerváltunk, a harmadik játszma végjátékát pedig azért veszítettük el, mert rengeteget rontottunk és türelmetlenek voltunk. A negyedikre ezen sikerült ismét változtatni, összességében megérdemelten nyertünk, mert ma mi voltunk a jobb csapat, gratulálok a lányoknak. Kedden teljesen más mérkőzésre számítok, és ne feledjük, még csak 1-0 van.
Tóth Gábor: – Korlátozottak voltunk a mai nap folyamán és minden szettben megvolt az oka, hogy miért kaptunk ki. Az elsőben a 9 ki nem kényszerített hiba, aztán a pontatlan nyitásfogadás, majd a harmadikat óriási harc árán megnyertük úgy, hogy a védekezésünk végre összeállt. Viktorija Olijnyik jól osztogatott, stabilak voltunk, utána viszont érthetetlen módon összeestünk. A negyedik szett miatt hiányérzetem van, és az edzés képe sem ezt mutatta. Ebben több volt, viszont már vége és innentől a keddi meccsre kell fókuszálnunk, amit mindenképpen meg kell nyernünk.
A párharc állása: 1–0 a Vasas Óbuda javára.

Bár vendégponttal kezdődött a találkozó, a meccs elején nem alakult ki komolyabb különbség a két csapat között egészen 7:7-ig. Ezt követően viszont úgy húzott el a Vasas 17:10-re, hogy Bannister ötször is „lesújtott”. Innen már nem is volt visszaút a csabaiak számára, ráadásul a végjátékban már nem is a Vasas csinálta a pontokat, hanem a vendégek hibáztak sorozatban, így nagyon simán szerzett előnyt az óbudai csapat (25:15).

A második szettben 4:4-nél kezdte meg az elszakadást a hazai csapat, de most sokkal harciasabbak voltak a csabaiak, akik többször is visszazárkóztak hatról két pontra. Mindkét idejét ki is kellett kérnie Jannisz Atanaszopulosznak és feladót is cserélt. Végül azonban négy játszmalabdához jutottak a piros-kékek, amelyből a harmadikat sikerült értékesíteniük (25:22).

A harmadik felvonás is úgy indult, ahogyan az addigiak, 5:5 után lépett meg a Vasas, többször is négy ponttal, azonban 19:17-nél sorozatban öt pontot szereztek a vendégek, ezzel megfordítva az állást, majd két szettlabdához is jutottak. Az elsőt ugyan Bannister hárította, a másodikat viszont Vaszileva kihasználta, így nem ért véget a meccs (23:25).

A negyedik játszma elején 5:0-val állt „bosszút” a Vasas, gyorsan időt is kellett kérnie Tóth Gábornak. De hiába: úgy tűnt ugyan, hogy ekkor összeszedik magukat a csabai lányok, de 9:5 után hirtelen 19:6-ra módosult az eredmény, úgyhogy még azért is izgulnia kellett a vendégeknek, hogy egyáltalán kijönnek-e a tízből. Ez azért sikerült, de 24:14-nél így is tíz meccslabdája volt a Vasasnak, amelyből a másodikat Vezsenyi értékesítette (25:15).

Női Extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés:
Kaposvári NRC – Újpesti TE 3:2 (–17, 24, –21, 25, 14)
Kaposvár, 185 néző. V: Árpás, Sík.
KNRC: Godó 10, Gyimes 16, Maggioni, Szedmák 15, Radnai Luca 1, Ubavics 17. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko 5, Budai, Hegyi, Bodovics 11. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
UTE: Hiruela 18, Kilyénfalvi 10, Kindelan 14, Tarin 30, Ambrosio 7, Boskó 2. Csere: Dömsödi (liberó), Woock 5. Vezetőedző: Horváth András.
Vincent Lacombe:
– Nagy küzdelem volt, örülök, hogy végre sikerült megtalálni a megoldást, hogyan nyerhetünk az UTE ellen. Azonban a mutatott játék miatt nem vagyok teljesen boldog, de a legfontosabb a győzelem volt, készülünk tovább.
Horváth András: – Többször volt a kezünkben a győzelem, sajnos ezekben a helyzetekben felelőtlenek voltunk. Rendbe kell raknunk ezeket és mindenkinek vissza kell térnie arra az útra, amin eddig haladunk. Egy ilyen szoros meccsen, amikor 3:2-re kapunk ki, a 15 nyitás rontás egészen biztos, hogy nem férhet bele. A következő meccs a mentális erőről fog szólni, hiszen mindkét csapatból ugyanannyit kivett ez a találkozó.
A párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára.

Április 29., szombat
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Szent Benedek RA (női Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv